Skip to content Skip to footer

Kupno i sprzedaż nieruchomości inwestycyjnych

Transakcje dotyczące tak zwanych gruntów inwestycyjnych to zwykle kontakty dotyczące bardzo dużych ilości gotówki, co za tym idzie wiążące się z pewnym ryzykiem zarówno dla strony sprzedającej jak i kupującej. Aby przebiegały bezstresowo, warto zaufać profesjonalistom.

Gdzie najlepiej kupić nieruchomości inwestycyjne

Odpowiedź na to pytanie można w zasadzie zamknąć w kilku słowach, których esencję stanowi to, aby kupić grunt w takim miejscu, gdzie będzie on zyskiwał, a nie tracił na wartości. Jeżeli dana osoba zainteresowana zakupem nie jest specjalistą w danej branży, wtedy z całą pewnością warto skorzystać z ich pomocy. Przykładowo w przypadku rozważania zakupu gruntu w województwie śląskim, warto zajrzeć na stronę https://metropolis.pl/ . Nieruchomości, które można kupić od właścicieli powyższej witryny usytuowane są na terenie Aglomeracji Górnośląskiej (obszar Katowic, Gliwic, Chorzowa i innych miasta). Z pewnością każda z działek, które można nabyć stanowi bardzo dobry grunt pod inwestycję, są to oferty sprawdzone, z których skorzystanie nie powoduje ryzyka.

Zakup czy wynajem

Generalnie co do zasady mówi się, że nieruchomości inwestycyjne się kupuje, w praktyce jednak równie często są one wynajmowane. Wystarczy zajrzeć na stronę https://metropolis.pl/, aby przekonać się, że oferty wynajmu nieruchomości występują równie często jak te dotyczące sprzedaży.Każde z tych rozwiązań, zarówno zakup jak i wynajem, ma swoje zalety i wady. Przy zakupie możemy być pewni, że jesteśmy jedynymi osobami dysponującymi prawem do danej nieruchomości, nikt nie zabroni nam na niej budowania (oczywiście w granicach prawa) itd. Z drugiej natomiast strony, koszty zakupu, szczególnie jeżeli jest to zakup jednorazowy, nie na kredyt, są zwykle bardzo wysokie. Decyzja powinna być zatem dopasowana do okoliczności i aktualnej sytuacji.

Korzyści z wynajmu

Podstawową korzyścią, jaka istnieje przy wynajmie nieruchomości, również terenów inwestycyjnych, jest to, że zwykle opłaty związane z najmem nie są wysokie w skali miesiąca, bywają nawet niższe niż raty kredytu hipotecznego, jaki trzeba by było zaciągnąć na zakup danej nieruchomości. Wynajmujący zwykle pozwalają również najemcom na adaptację nieruchomości konkretnie pod ich potrzeby, szczególnie przy dłuższych okresach najmu.Podstawowym minusem najmu jest natomiast swoista niepewność dotycząca tego, jak długo będzie on możliwy. Istnieją oczywiście umowy między wynajmującymi a najemcami, można je jednak wypowiedzieć, co czasem może postawić najemcę w kłopotliwej sytuacji.

Leave a comment