Skip to content Skip to footer

Dlaczego system RCP musi być „online”?

Nowoczesne warianty systemów do kontroli pracy wymagają – coraz częściej – wprowadzenia szeregu rozwiązań, dzięki którym staną się one w pełni zdalne i niezależne. W ten sposób nie tylko zwiększa się efektywność tych rozwiązań, ale też zwiększa się komfort ich wykorzystywania.

Praca zdalna już nie jest wyzwaniem!

Z punktu widzenia osób odpowiedzialnych za wprowadzanie systemów RCP, praca zdalna jest (a w zasadzie była) prawdziwym wyzwaniem. Trudno bowiem monitorować pracowników, którzy nie znajdują się w fizycznej siedzibie firmy, lecz w… domu.

Niemniej również i ten problem można obejść. Jeśli praca jest realizowana w oparciu o określoną aplikację lub dokument, to istnieje przecież możliwość wprowadzenia narzędzi, które będą monitorować czas zalogowania się w wirtualnej pracy, a także sprawdzać, czy pracownik faktycznie realizuje konkretny projekt.

Wszystkie dane w jednym miejscu

Kolejnym argumentem przemawiającym za tym, że RCP online to najlepszy pomysł, dotyczą ujednolicenia zarządzania wszystkimi danymi dotyczącymi czasu pracy pracowników. Prawdziwym, organizacyjnym „koszmarkiem” jest sytuacja, gdy RCP (również w wersji online), jest realizowane przez firmę zewnętrzną.

Dużo lepszym rozwiązaniem jest własny monitoring pracowników, przy czym narzędzia online RCP doskonale się do tego nadają. Zwłaszcza, że umożliwiają one podgląd (w czasie rzeczywistym) wszystkich pracowników, w tym również i tych osób, które nie znajdują się fizycznie w siedzibie firmy.

Czas pracy a wynagrodzenie

Narzędzia RCP online są szczególnie przydatne w przypadku tych przedsiębiorstw, które naliczają wynagrodzenia w oparciu o czas pracy i uzyskane wyniki. Jeśli więc pracownik spędził więcej czasu nad danym projektem, to jego wynagrodzenie powinno być wyższe.

Podsumowując, rejestracja czasu pracy w formie online to jedyny i sprawdzony sposób, na rzetelną i komfortową kontrolę pracowników. Zwłaszcza, że to od ich lojalności zależą (w głównej mierze) wyniki danego przedsiębiorstwa.

Leave a comment