augmented reality

Jak wielcy gracze krozystają z AR?

Możesz wiele o niej przeczytać, lecz niekoniecznie wiedzieć o tym, jak ją dobrze wykorzystać. Tematem jest oczywiście rozszerzona rzeczywistość. Jak sama nazwa wskazuje, daje ona wiele nowych możliwości, które można wykorzystać w firmie, a także w celach marketingowych. Jednak jak to zrobić?

Jak to działa?

W najbardziej sztandarowym przypadku, augmented reality software nakłada generowanie komputerowo obrazy na to co widzimy w rzeczywistości. Jednak, żeby otrzymać tak spektakularne zjawisko, cały proces musi być wzbogacony o algorytmy, które są wstanie analizować materiał, potem go przetworzyć i zlokalizować obiekty bez opóźnień. Oczywiście „bez opóźnień” jest niemożliwe, ale mowa tu o tak małych odstępach czasu, że otrzymujemy wrażenie jakoby augmented reality oprogramowanie wykorzystywane do synchronizacji video z realnym światem robiło to w czasie rzeczywistym.

Gdzie znajdziemy AR?

Rozszerzona rzeczywistość jest spotykana w przypadku urządzeń cyfrowych takich jak telefon lub aparat. Ekran przetwarza informacje, które są wyłapywane przez aparat cyfrowy, a potem widzimy je na ekranie z łudząco podobną dokładnością. Należy pamiętać, że możliwości jest znacznie więcej, gdyż augmented reality software może być nie tylko nagraniem, ale także dźwiękiem, tekstem lub obrazem. Mowa tutaj także o animacjach 3D i technologii VR.

Świetnie się to sprawdza w trybie lustra, gdzie używany jest ekran z dołączoną kamerą internetową. W ten sposób użytkownicy widzą siebie tak samo jak w lustrze. Oczywiście jest to przejaw rozszerzonej rzeczywistości. Firma LEGO używa tej technologi w celach marketingowych, po przez zaprezentowanie zawartości na ekranie za pomocą augmented reality software.

Po co jednak korzystać z możliwości rozszerzonej rzeczywistości?

Istnieje wiele przypadków, takich gdzie można użyć tej technologii, jednak można to zrobić w ten sposób, aby przekazać informacje. Przecież augmented reality oprogramowanie jest w stanie wyświetlić tekst, a co za tym idzie wszelkiego rodzaju instrukcje, które przynajmniej będą widowiskowe, a także podziękowania.

Można tego użyć w celu ożywienia opakowania. Jest to ciekawe narzędzie marketingowe, które angażuje człowieka po przez wzbudzenie ciekawości. Oczywiście należy z tego mądrze korzystać. Są to na przykład animacje okładek albumów oraz te, które nie raz występują na wszelkiej maści produktach dla dzieci. Daje to chęć do pobrania aplikacji i umila korzystanie z oferowanych produktów. O tak spektakularnym wykorzystaniu oprogramowania augmented reality ciężko zapomnieć, co utrwala obraz marki w głowach konsumentów.