aplikacje dedykowane

Aplikacje dedykowane na urządzenia mobilne – konieczność

Aplikacje na urządzenia mobilne są coraz częściej wykorzystywane przez firmy jako sposób na dotarcie do klientów oraz podtrzymanie kontaktów. Najczęściej aplikacje dedykowane to nie tylko narzędzia służące do rozrywki, ale również użyteczne aplikacje, pozwalające na zaplanowanie zakupów, podróży czy umożliwiające czytanie wiadomości z ulubionych serwisów internetowych. Na czym należy się skupić, aby stworzyć z pomocą specjalistów od programowania aplikację, która przyda się przyszłym użytkownikom?

Pisanie aplikacji na Androida

Tworzenie aplikacji na Androida warto zlecić firmie zewnętrznej, która specjalizuje się w tworzeniu nowoczesnych rozwiązań na urządzenia mobilne, oferującej jednocześnie integrację oferowanych rozwiązań z systemami typu CRM czy serwisem www zleceniodawcy. Tworzenie aplikacji Android podzielone jest zazwyczaj na kilka etapów, przy czym klient, który ma pomysł na własną aplikację, może w większości firm liczyć na darmową wycenę swojego zlecenia. Darmowa wycena uwzględnia również możliwości finansowe zleceniodawcy. Po podpisaniu umowy programiści precyzują szczegóły, w tym w szczególności określają sposób wynagradzania firmy interaktywnej oraz precyzują, jakie dodatkowe koszty mogą być uwzględnione na przyszłym etapach realizacji. Dodatkowo płatne mogą być np. zdjęcia, pozyskane z agencji, które są niezbędne przy tworzeniu aplikacji dedykowanej. Jednak zanim powstanie formalna wersja aplikacji tworzy się prototyp aplikacji lub jej makietę, aby na kolejnych slajdach czy w wersji offline pokazać jej możliwości. Zleceniodawca ma również wpływ na wybór technologii, jaka będzie wykorzystana do stworzenia aplikacji. Przy podpisywaniu umowy na stworzenie aplikacji na iOS czy na urządzenie z systemem Android warto również zadbać o to, aby agencja przekazywała efekty swojej pracy w krótkich okresach, np. raz na tydzień, dając jednocześnie zleceniodawcy możliwość ocenienia postępu prac oraz wpływu na ich efekt końcowy.

Tworzenie aplikacji na iOS czy na Androida

Programowanie aplikacji internetowych w firmie https://supportdevs.com/co_robimy/ w wielu wypadkach oznacza konieczność wskazania urządzeń, na których aplikacja ma działać. Najczęściej na etapie zlecania tworzenia aplikacji wskazuje się jeden system operacyjny, aby w krótkim czasie wdrożyć aplikację oraz zintegrować ją z serwisem www. Oczywiście na kolejnych etapach oraz przy większym budżecie na realizację zadania można dodatkowo zamówić aplikację obsługiwaną przez inne urządzenia mobilne.