Skip to content Skip to footer

Co packing jako narzędzie optymalizujące pracę firmy

W funkcjonowaniu nowoczesnego przedsiębiorstwa handlowego, niezwykle ważna jest zdolność do terminowego realizowania wszystkich zamówień. Brak płynności pracy wynika bardzo często z niewłaściwego podejścia do niektórych procesów. Części z nich poświęca się zbyt dużo czasu, uwagi i środków. Tym właśnie – między innymi – zajmuje się co packing.

Pakowanie zdalne – czy to ma sens?

Zdalne pakowanie towarów, bo tym – mówiąc kolokwialnie – jest co packing, to usługa realizowana przez firmy zewnętrzne, wobec jej konsumenta, czyli firmy zamawiającej. Polega ona na spakowaniu i ewentualnie konfekcjonowaniu wybranych artykułów, które następnie mają być wysłane do sprzedaży konkretnym klientom. Dzięki temu sprzedawany produkt jest nie tylko bardziej atrakcyjny marketingowo, ale też może być dostosowany do indywidualnych wymagań klienta!

Optymalizacja kosztów

Copacking to inaczej optymalizacja kosztów, które przedsiębiorstwo musiałoby ponieść na zakup m.in. odpowiedniego sprzętu do pakowania swoich wyrobów i towarów. W ten sposób oszczędza się siły, czas i środki, które – dzięki temu – mogą być wykorzystane gdzieś indziej. Usługa ta sprawdza się zwłaszcza podczas akcji promocyjnych, w ramach których sprzedawane są towary promocyjne lub też specjalnie oznaczone. W ten sposób można również zlecić konfekcjonowanie towarów, które z różnych powodów (np. święta), mają być zamknięte w okazjonalnych opakowaniach.

Czas też się liczy!

Trudno sobie wyobrazić małe lub średnie przedsiębiorstwo handlowe, które z różnych przyczyn skupia się wyłącznie na wysyłce swoich towarów. Krok ten nie tyle angażuje niepotrzebne środki, co raczej uniemożliwia optymalizację przychodów i sprawne działanie firmy. Skupienie się na własnoręcznym pakowaniu towarów, znacznie wydłuża proces sprzedaży. Jak łatwo się domyśleć, prowadzi to do opóźnień, które dla klienta finalnego są często nie do przyjęcia. Jednym słowem podmioty korzystające z pakowania towarów przez firmy zewnętrzne, zyskują podwójnie: na obrotach i zyskach.

Podsumowanie

Pakowanie towarów przez firmy zewnętrzne, staje się w ostatnich latach dosyć modne. Nietrudno odnieść wrażenie, że rynek zaczyna się coraz bardziej profesjonalizować. Dzięki takim usługom jak copacking, wiele firmy nie skupia się już na kwestiach formalnych lub technicznych, lecz zajmuje się zwiększaniem przychodów.

Leave a comment