Skip to content Skip to footer

Jak powstaje folia pęcherzykowa?

Szukasz mocnego i elastycznego materiału do opakowania na czas transportu przedmiotów lub towarów? Chcesz, aby dotarły na miejsce w całości i bez uszczerbku? Sprawdź folię bąbelkową i dowiedz się więcej o jej właściwościach i jak jest produkowana.

Co to jest folia bąbelkowa?

Pojawienie się folii bąbelkowej w handlu i życiu codziennym datuje się na połowę dwudziestego wieku. Do dziś znajduje zastosowanie w wielu gałęziach handlu, transportu i produkcji. Producent folii pęcherzykowej, bo tak jest także nazywana, wytwarza ją z przeźroczystego polietylenu o niskiej gęstości. Strukturę materiału tworzą pęcherzyki z folii wypełnione powietrzem, które jest wtłaczane w czasie produkcji.

Charakteryzuje się wysoką sprężystością, elastycznością i wytrzymałością na rozerwanie. Dzięki pęcherzykom powietrza doskonale chroni przedmioty i towary przed uszkodzeniami, wilgocią, kurzem, a także wstrząsami. Jest szczególnie polecana do delikatnych przedmiotów, których budowa i struktura wymaga szczególnej ostrożności w czasie przechowywania lub transportu. Należy zaznaczyć, iż każdy Producent folii bąbelkowej zapewnia także szeroki wybór innych form opakowań z folii bąbelkowej.

Jak wygląda proces produkcji folii bąbelkowej?

Do produkcji folii wykorzystuje się małe granulki żywicy polietylenowej, która otrzymywana jest z wielu różnych rodzajów tej żywicy. Różną się one między sobą właściwościami. Producent folii pęcherzykowej umieszcza małe kuleczki żywicy w specjalnym cylindrze o smukłym i długim kształcie, ze specjalną śrubą w środkowej jego części. Następnie poddaje się je działaniu temperatury ponad 450 stopni Celsjusza. Kolejnym etapem jest przekształcenie się masy w postać cienkiej warstwy tworzywa, która jest podstawą do tworzenia już samej folii. Żywicę, która będzie niedługo folią bąbelkową producent przetapia w ciecz. Jest to możliwe w wyniku ruchu i tarcia śruby w cylindrze. Zaraz potem wyciska się tę ciecz z cylindra na arkusze, wyprodukowane wcześniej z czystej folii.

Producent folii bąbelkowej przepuszcza następnie przez wielką rolę z otworami powstały materiał bazowy. Ulega on spłaszczeniu na określony wymiar. W tym czasie, przez małe otwory wdmuchiwane jest także powietrze. Na końcu procesu, powietrze w zagłębieniach uszczelnia się drugą warstwą folii. Na koniec, arkusze z folią bąbelkową producent przycina na określoną długość i szerokość, po czym nawija je na rolkę.

Leave a comment