Skip to content Skip to footer

Czyściwa dla mechaników samochodowych

Prowadząc warsztat samochodowy mamy ciągłą styczność z różnego rodzaju płynami, olejami i smarami. Tworzą one trudno usuwalne zabrudzenia, które utrudniają utrzymanie miejsca pracy w czystości. Dlatego warto zastanowić się odpowiednimi czyściwami, które zwiększą bezpieczeństwo i wydajność pracy.

Zadbaj o swoich pracowników

Stosowanie odpowiednich czyściw jest konieczne dla zapewnienia bezpieczeństwa zarówno pracownikom, jak i klientom. Rozlane oleje, smar na podłodze i inne substancje nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale znajdując się na podłodze, mogą spowodować wypadek np. poprzez poślizgnięcie się lub dostać się w okolice oczu pracownika, jeżeli ten nie ma możliwości regularnego czyszczenia dłoni.

Z tych powodów warsztat samochodowy powinien być sprzątany za pomocą czyściw przemysłowych. Najlepiej sprawdzą się tekstylne czyściwa włókninowe. Dzięki swojej dużej odporności na ścieranie, ogólnej trwałości materiału oraz dużej chłonności czyściwo takie jest w stanie usunąć wszystkie spośród zabrudzeń pojawiających się w miejscu pracy.

Zwiększ wydajność pracy

Warsztat samochodowy, jako miejsce regularnie ulegające zabrudzeniom zużywa dużą ilość czyściw, co bezpośrednio przekłada się na koszt funkcjonowania zakładu. Aby osiągnąć wymierny sukces, należy zainwestować w odpowiednie czyściwa włókninowe

Ich zastosowanie, nie tylko przyśpieszy proces sprzątania podłogi, narzędzi i maszyn, ale również zmniejszy koszta zakupu czyściw, gdyż profesjonalne czyściwa odznaczają się znacznie większą trwałością.

Przyjmij perspektywę klienta

Pamiętaj, że miejsce Twojej pracy jest regularnie oceniane przez klienta. Warsztaty samochodowe regularnie podnoszą nie tylko standardy bezpieczeństwa, ale również dbają o estetykę miejsca pracy.

Stare, zużyte i brudne szmaty stworzone z ubrań nie wyglądają dobrze. Warsztat samochodowy może posiadać nowoczesny sprzęt, dbać o wykwalifikowaną kadrę pracowniczą, ale zostanie to zniweczone, jeżeli klient nie odbierze miejsca jako profesjonalne z powodu brudu.

Ponadto mechanik samochodowy musi mieć też dostęp do wnętrza diagnozowanego lub reperowanego samochodu. Z tego powodu powinien być w stanie sprawnie oczyścić swoje dłonie i ubiór, aby nie zabrudzić auta klienta.

Czyściwa włókninowe znaleźć można na E-higiena24.pl