Wszyscy wiemy jak trudno założyć własny, udany biznes. Nawet jeśli pomysł się przyjmie to często nie wiemy jak kontynuować ten sukces. Musimy być stale w grze, ciągle o sobie przypominać odbiorcom, a także śledzić sytuacje w kraju, na rynku i trendy, które pojawiają się w social mediach i nie tylko.
Kampania Social Media
Kampania w Social Media stała się wręcz obowiązkowym punktem każdej działalności firmy, marki, branży. W sieci dominuje głównie młodzież, ale nie tylko. Wychodzimy teraz z założenia, że jeśli nie ma czegoś w internecie to być może nie ma tego wcale. Ponieważ w internecie możemy znaleźć wszystko. Kampania w mediach społecznościowych to wieloetapowy proces.
Kampania w social mediach – jak ją stworzyć?
Kampania social media i jej budowa to skomplikowane przedsięwzięcie. Od pomysłu do realizacji czeka nas długa droga. Na początku wypadałoby zrobić rozeznanie na rynku i dowiedzieć się, z jakiego typu odbiorcą prawdopodobnie będziemy mieć do czynienia. Następnie trzeba zaprojektować kampanię i dopasować ją do obecnych trendów i do tego, co dzieje się w świecie internetu. Później należałoby ją odpowiednio zareklamować i udostępnić w wielu środkach przekazu – Instagram, Facebook, Spotify, YouTube, Twitter, TikTok, reklamy na blogach. Warto też znaleźć zaprzyjaźnionych, znanych twórców, którzy poprą nasz pomysł i udostępnią go dla swoich odbiorców – być może dzięki temu my zyskamy dodatkowe grono, które po zakończeniu kampanii z nami zostanie. Musimy wynegocjować dobre warunki z popularnym twórcą, influencerem, youtuberem.
Co robić z feedbackiem?
Kampania w mediach społecznościowych łączy się z niemal natychmiastowym feedbackiem. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie czytanie go, rozumienie, stosowanie się do porad i oczekiwań, jakie mają odbiorcy. W internecie nic nie da się ukryć. Jeśli popełnimy błąd – trzeba się natychmiast do niego przyznać i przeprosić. Jeśli ktoś nie zrozumie przekazu – jesteśmy odpowiedzialni za to, żeby mu tu wytłumaczyć. Jeśli spadnie na nas krytyka – musimy ją przyjąć i się do niej ustosunkować. Wielu internetowych twórców i kampanii, które były prowadzone w internecie upadło, ponieważ nie ustosunkowało się do otrzymanego feedbacku.