Skip to content Skip to footer

Wózki widłowe – nieodzowny sprzęt do pracy w magazynach

Praca w magazynie jest bardzo wymagająca. Konieczna jest świetna organizacja i sprawne składowanie towarów znajdujących się na paletach. Niebagatelne znaczenie mają tu wózki widłowe Śląsk jest województwem, gdzie wiele firm korzysta z wynajmu wózków widłowych, gdyż daje to duże korzyści. Postaramy się przybliżyć najważniejsze z nich.

Serwis wózków widłowych Śląsk – sprzęt zawsze przygotowany do pracy

Wynajmując wózki widłowe można liczyć na pełną obsługę serwisową. W przypadku awarii w ramach umowy można uzyskać inne urządzenie, podczas gdy wózek widłowy, który uległ awarii poddawany jest naprawie. Dzięki temu nie ma przestojów w pracy i wszystkie działy magazynowe mogą pracować „pełną parą”. Serwis wózków widłowych Śląsk to gwarancja szybkiej i skutecznej naprawy urządzeń i uzyskania zgody na ich użytkowanie od UDT.

Dobry wózków widłowych – zakup czy wynajem?

Każdy przedsiębiorca zastanawia się czy lepiej wynająć czy też zakupić wózki widłowe Śląsk. Odpowiedź nie jest prosta, gdyż wszystko zależy od sytuacji. Oczywiście zakupione wózki przez pewien czas są na gwarancji. Wtedy też można liczyć na ich serwisowanie w przypadku awarii bez ponoszenia kosztów. Jednak później znacząco mogą one wzrosnąć. W przypadku dobrej umowy wynajmu można liczyć na serwisowanie w ramach umowy przez cały okres jej trwania bez ponoszenia dodatkowych kosztów poza tymi objętymi umową o wynajmie. Zatem daje to komfort użytkowania. Oczywiście warto wynegocjować taką umowę by w razie awarii można było korzystać z zastępczego.

Dobry wózków widłowych – operator poszukiwany

Sam zakup wózka widłowego nie kończy jeszcze wydatków jakie trzeba ponieść w związku z prowadzoną działalnością. Konieczne jest również wyszkolenie pracowników w zakresie obsługi tych urządzeń. Wszak konieczny jest tutaj egzamin i certyfikat UDT. Dlatego, aby ograniczyć koszty lepiej jest skorzystać z usług wynajmu wózków widłowych wraz z operatorem. Zyskuje się dzięki temu wykwalifikowanego pracownika, który jest w stanie również wykonać bieżące naprawy, które nie wymagają odesłania wózka widłowego do serwisu. Dzięki temu praca w magazynie może być prowadzona w sposób ciągły, bez niezapowiedzianych przerw, które wpływają na powstawanie strat dla przedsiębiorstwa, gdy towary są przesyłane z opóźnieniem w związku z awarią wózków widłowych. Odpowiednie dbanie o sprzęt może zapobiec tego typu sytuacjom, a właściwą konserwację zapewnić może jedynie kompetentny pracownik, który posiada stosowne uprawnienia operatora wózka widłowego.