Skip to content Skip to footer

Aplikacje do nauki angielskiego – co wybrać?

Język angielski przydaje się właściwie wszędzie – w znalezieniu dobrej pracy, w wytłumaczeniu studentowi z Nigerii, jak dojechać na drugi koniec Warszawy, w dogadaniu się nie tylko w Londynie, ale i w Oslo czy w Brukseli, w opanowaniu skomplikowanych wzorów na drutach. W codziennej nauce przydadzą się nam coraz bardziej popularne aplikacje.

Dlaczego warto korzystać z aplikacji?

W nauce języków systematyczność to podstawa. Lepiej codziennie przyswoić małą porcję materiału niż zasiadać na kilka godzin przy angielskim – ale z doskoku. Aplikacje do nauki angielskiego na różny sposób – czy to przez zabawę, czy to przez konwersację i ćwiczenia pisemne, czy też przez słuchanie interesujących nas tematów – nauczą nas czterech umiejętności językowych: czytania, pisania, słuchania i mówienia.Jakie aplikacje powinna wybrać osoba początkująca, a jakie ktoś, kto chce przypomnieć sobie i utrwalić język? Przedstawimy wam kilka propozycji.

Aplikacje językowe dla początkujących

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z językiem angielskim, skorzystaj z bardzo popularnego Duolingo. Lekcje są podzielone tematycznie, a swoje umiejętności sprawdzisz za pomocą testu. Możesz też skorzystać z rozmowy z lektorem. Uwaga: jeśli w trakcie egzaminu pomylisz się pięć razy, jak w grze komputerowej tracisz życie i zaczynasz naukę tematu od nowa.Prosta aplikacja to również SuperMemo. Pozwala zapamiętać duży zasób słownictwa, a także odsłuchać nagrania native speakerów, dzięki czemu zapoznasz się z prawidłową wymową.

Do odważnych świat należy

Przychodzi taki czas w nauce języka, kiedy trzeba przełamać wewnętrzną barierę i zacząć mówić, dzięki temu zresztą powiększysz zasób słownictwa. Aplikacją, która pomoże ci wypróbować język angielski w praktyce, jest HelloTalk Learn Languages, zbudowana jak serwis społecznościowy. Z rodzimymi użytkownikami języka spotkasz się także w aplikacji Busuu. Oprócz konwersacji możesz być pewien, że to właśnie oni sprawdzą twoje zadania pisemne.Jeśli jesteś słuchowcem, dużą przyjemność sprawi ci nauka poprzez słuchanie podcastów w aplikacji LearnEnglish Podcasts. Pod koniec audycji usłyszysz pytania związane z wysłuchanym dialogiem. Wybierz temat, który cię interesuje – i do dzieła!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Bielska Białej.

Leave a comment