Skip to content Skip to footer

Bezpieczne przechowywanie jabłek

Sadownictwo to jedna z ważnych gałęzi gospodarki. Jednak by produkt końcowy, jakim są owoce, mógł bezpiecznie dotrzeć na sklepowe półki, niezbędny jest szereg różnych zabiegów. Oprócz odpowiedniego dbania o uprawę należy również zadbać o odpowiednie przechowywanie zbiorów.

Bezpieczne przechowywanie owoców

Coraz częściej zdarza się, że sadownicy decydują się na zakup specjalnych skrzyń do przechowywania owoców. Są one wyjątkowo wygodne podczas zbiorów. Dodatkowo dość łatwo układać je na przyczepach, co znacząco przyspiesza proces zbierania owoców.

Skrzynie na jabłka spotkać można w wersji drewnianej, jak i w tej z tworzywa sztucznego. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się skrzynie na jabłka z tworzyw sztucznych. Na rynku jednak ciągle dostępne są skrzynki z drewna, dlatego każdy z pewnością wybierze produkt dla siebie.

Dlaczego skrzynki z tworzyw sztucznych to dobry wybór?

Skrzynki na jabłka wykonane z tworzyw sztucznych posiadają wiele zalet umożliwiających bezpieczne przechowywanie owoców. Otwory znajdujące się w skrzynkach zapewniają pełną cyrkulację powietrza. Oznacza to, że owoce przechowywane w takich skrzynkach zachowają świeżość o wiele dłużej.

Skrzynie na jabłka z tworzyw sztucznych są niepodatne na działanie drobnoustrojów, dlatego znakomicie sprawdzają się w przypadku kontaktu z żywnością. Dodatkowo dzięki specjalnym wypustką w skrzynkach możliwe jest ich piętrowanie. Umożliwia to jednoczesne przechowywanie większej ilości jabłek na mniejszej powierzchni. To idealne rozwiązanie w przypadku ograniczonej przestrzeni w chłodni.

Bezpieczny transport

Ostatnim etapem zbioru jabłek jest ich bezpieczny transport do klienta. Odpowiedniej jakości skrzynki na jabłka umożliwiają bezpieczny transport do sklepów czy do hurtowni.

Często zdarza się, że skrzynie na jabłka posiadają specjalne wypustki w ścianach umożliwiające zabezpieczenie skrzyń specjalnymi pasami transportowymi. To zdecydowanie wpływa na poprawę bezpieczeństwa podczas transportu. Niweluje również ryzyko wywrócenia się palety z owocami.

Przemysł sadowniczy rozwija się w zastraszającym tempie. Warto jednak pamiętać, że oprócz prawidłowych zbiorów niezbędne jest również odpowiednie przechowywanie owoców. Dobrej jakości skrzynia na jabłka umożliwia bezpieczne przechowywanie produktów zarówno w chłodni, jak i podczas transportu do miejsca docelowego. Nic więc dziwnego w tym, że rozwiązanie to cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród sadowników.

Leave a comment