Skip to content Skip to footer

Copacking

Piękne opakowanie produktu przyciąga wzrok. Nie bez powodu marketing zajmuje się także marketingiem opakowania. Pakowanie towarów stało się aktualnie nie tylko drogą do przekazania produktu z jednego miejsca w drugie. Towary są oceniane pod względem komfortu i atrakcyjności opakowania. To pewien rodzaj reklamy i zwiększania sprzedaży produktów.

Wady, jakie ma pakowanie towarów wewnątrz firmy

Przede wszystkim jest to rozwiązanie zdecydowanie droższe w porównaniu do alternatywy jaką jest co packing. Konieczność posiadania odpowiedniego zaplecza technicznego do pakowania generuje dodatkowe koszty. Także fakt, że pracownicy niewyspecjalizowani muszą zajmować się czynnościami nie przynoszącymi przychodu w linii prostej generuje dodatkowe straty. Nie da się także ukryć, że brak specjalizacji w pakowaniu powoduje niezbyt atrakcyjne wykonanie opakowań. Często produkty, które wymagają pakowania przychodzą do przedsiębiorstwa importowego lub eksportowego w opakowaniach zbiorczych. Koniecznym jest wykonanie i zapakowanie w opakowanie jednostkowe. Jest to niewykonalne dla osób niewyspecjalizowanych. Atrakcyjną alternatywą jest zatem copacking.

Zalety outsourcingu

Rozwiązanie, jakim jest zlecenie pewnych specjalistycznych czynności przedsiębiorstwom lub podmiotom zewnętrznym z powodzeniem zostało implementowane w wiele dziedzin działalności gospodarczej. Jedną z nich stało się także pakowanie towarów. Copacking znacząco obniża koszty i generuje atrakcyjność marki na rynku. Jak opakowanie wpływa na reputację przedsiębiorstwa? Większość ludzi jest wzrokowcami. Ma zatem tendencję do oceniania wnętrza przez pryzmat opakowania.

Coraz częściej zatem przedsiębiorcy przykładają wagę nie tylko do funkcjonalności opakowania ale także do jego wyglądu. Estetykę opakowania najłatwiej osiągnąć za pomocą wyspecjalizowanych osób zajmujących się pakowaniem lub przepakowywaniem. Zakup specjalistycznych maszyn do pakowania jest kapitałochłonny, a co więcej wymaga określonej przestrzeni.Warto zatem zlecić te działania zewnętrznemu podmiotowi. Nie inaczej wygląda sytuacja gdy chodzi o konfekcjonowanie zestawów towarów. Linia pakowania jest wtedy bardzo czasochłonna. Specjaliści dbają także o estetykę tego, w jaki sposób zapakowane są produkty, a dzięki doświadczeniu osiągają doskonałe efekty w swojej pracy.

Leave a comment