Skip to content Skip to footer

Czy warto skorzystać z google adwords express

Bardzo przydatne narzędzie, czyli google adwords express adwords express to usługa przeznaczona dla małych przedsiębiorstw, które chcą w prosty i szybki sposób reklamować swoją działalność w Internecie.

Dlaczego wybrać google adwords express, czyli google ads express?

Google informuje, że utworzenie reklamy w adwords express nie wymaga żadnych szczególnych umiejętności i nie powinno zająć użytkownikowi więcej niż kwadrans. To dużo prostsza wersja rozbudowanego narzędzia Google adwords, która ma na celu maksymalne uproszczenie procesu reklamowania się w wyszukiwarce. Każdy sprzedający w sieci pragnie, aby jak największa ilość osób obejrzała reklamę jego firmy. Zwiększa to wielokrotnie popularność i szanse sprzedaży. Ads express do tego właśnie służy. Jego główna zaleta to uproszczona nawigacja i automatyzacja części zadań. Dzięki temu użytkownik nie marnuje czasu na mozolne ustawianie kampanii. Musi jedynie stworzyć nowe konto w usłudze, wybrać firmę, którą chce reklamować w sieci oraz cel, jaki powinny osiągnąć reklamy. Powinien także ustalić budżet. Gdy przejdzie się wszystkie etapy, narzędzie działa automatycznie. Po stworzeniu reklamy można ją przeglądać z każdego miejsca, dzięki bezpłatnej aplikacji mobilnej. Wszystko to trwa naprawdę bardzo krótko.

Jak dalej działa google adwords express?

Już po założeniu konta klient dokonuje tylko jego wstępnej konfiguracji – tworzy treść reklamy tekstowej, określa miejsca, w których będzie się wyświetlać, wybiera usługi albo produkty, których ona dotyczy. Ponadto dobiera się do niej frazy z listy zaproponowanej przez Google. System podsuwa je na podstawie treści reklamy i kategorii, do której przypisze się działalność użytkownika oraz firmowej strony internetowej. Te słowa to nie to samo, co słowa kluczowe. W pełnej wersji adwords – Google informuje, że reklamę będzie się wyświetlać osobom wyszukującym w Google podobne hasła. Nie można, jak w przypadku adwords, dodać dowolnych rozszerzeń i dokładnych informacji.

Jak powinna wyglądać skuteczna reklama adwords express?

Aby sprzedać produkt trzeba najpierw sprawić, aby reklama zachęcała do kliknięcia w link, do dokonania zakupu, złożenia rezerwacji, pozostawienia kontaktu bądź innych celów. Taka reklama adwords expres wyświetlana jest w postaci linków sponsorowanych w wyszukiwarce Google. Umiejscowione są w dobrze widocznych miejscach, więc przykuwają uwagę surfujących w Internecie i wpisujących do wyszukiwarki różnorodne słowa kluczowe. Główne zadanie aplikacji polega więc na zachęceniu potencjalnych klientów, aby kliknęli w link, przekierowujący ich na stronę firmową, do sklepu online, albo strony z formularzem kontaktowym. To najprostszy sposób reklamy w sieci.

Leave a comment