Skip to content Skip to footer

Darmowe ogłoszenia o pracę – kto powinien z nich korzystać?

Korzystanie z darmowych ogłoszeń o pracę w dzisiejszych czasach to nic dziwnego. Mogą je zamieszczać firmy, osoby z działalnością szukające pracownika itd. Pojawiają się najczęściej na popularnych portalach i pozwalają dość szybko znaleźć odpowiednich ludzi do pracy. Mogą być mało szczegółowe, ale przeważnie można skontaktować się telefonicznie.

Gdzie pojawiają się takie ogłoszenia?

W większości przypadków darmowe ogłoszenia o pracę można znaleźć na wszystkich popularnych portalach ogłoszeniowych. Rzadziej obecne są na tych branżowych z uwagi na pewne procedury (weryfikacja pracodawcy). Ponieważ dodanie takich ogłoszeń nic nie kosztuje, mogą być bardzo liczne.

Duża ilość ogłoszeń o pracę za darmo, z różnych dziedzin, na pewno ucieszy osoby bezrobotne. Dodatkowym ułatwieniem dla nich może być łatwy kontakt z potencjalnym pracodawcą. Przeważnie wystarczy skorzystać z podanego numeru telefonu.

Na portalach z darmowymi ogłoszeniami może się pojawić też opcja wysłania CV przez odpowiednią funkcję. Jest to praktyczne, ale typowe raczej dla większych, płatnych portali.

Czy korzystanie z darmowych ogłoszeń o pracę się opłaca?

Zdecydowanie opłacalne jest korzystanie z pojawiających się w sieci ogłoszeń o pracę niezależnie od tego, czy ktoś musiał za nie zapłacić. Brak kosztów dodania ogłoszenia wiąże się z tym, że po prostu łatwiej je dodać. Najprawdopodobniej więc będą bardziej liczne.

Osoby szukające pracy powinny uważać, bo przeważnie Darmowe ogłoszenia o pracę nie są w żaden sposób weryfikowane. Trzeba wykazać się po prostu zdrowym rozsądkiem i samodzielnie sprawdzić ofertę.

Odpowiadanie na ogłoszenie

Jeśli portal gromadzący darmowe ogłoszenia o pracę jest trochę bardziej zaawansowany, najprawdopodobniej będzie można skontaktować się z pracodawcą przez formularz. Zdarzają się też bazy CV ułatwiające ich wysyłanie lub pomoc przy tworzeniu dokumentów rekrutacyjnych.

Ponieważ w darmowych ogłoszeniach o pracę nie zawsze będzie podane dużo informacji, można – i warto – samodzielnie sprawdzić firmę w sieci. Weryfikacja dotyczy jej istnienia, wiarygodności, opinii klientów itd. Zdecydowanie ułatwia to podjęcie decyzji związanej z wysłaniem własnej aplikacji.

Leave a comment