Skip to content Skip to footer

Dlaczego podczas rozwodu warto mieć wsparcie prawnika

Jedną z najczęstszych usług dobrej kancelarii prawnej z Katowic jest obsługa klientów w związku ze sprawami rozwodowymi. Kryzys instytucji małżeństwa, który bardzo często kończy się formalnym rozstanie, to niezwykle stresujący czas w życiu każdej rodziny. Wsparcie ze strony pełnomocników może pozwolić na szybsze dojście do konsensusu pomiędzy zwaśnionymi małżonkami, którzy występują o rozwód.

Kancelaria prawna z Katowic – wsparcie podczas rozwodu

Nie od dzisiaj mówi się o tym, jak niezwykle stresującym wydarzeniem w życiu każdej rodziny jest rozwód. Kiedy miłość zmienia się w obojętność lub nawet nienawiść, pojawia się potrzeba prania rodzinnych brudów i walki na śmierć i życie.

Jeżeli do podziału jest spory, opieka nad dziećmi, nieruchomości – sprawa niejednokrotnie staje się jeszcze bardziej skomplikowana. To dlatego wsparcie kancelarii prawnej i dobrego adwokata, jest w tym czasie tak nieocenione. Kiedy emocje biorą górę, tak trudno znaleźć dobre rozwiązania.

Pełnomocnik na sali sądowej

Renomowana kancelaria prawna z Katowic świadcząca usługi związana z obsługą rozwodu, to gwarancja szybszego zakończenia sprawy rozwodowej. Kiedy w imieniu zwaśnionych małżonków wypowiadają się ich pełnomocnicy, przedstawiając sobie wzajemnie konkretne ustalenia, zdecydowanie łatwiej dojść do porozumienia. Zwaśnione strony muszą podjąć wiele decyzji, które mogą dotyczyć między innymi podziału majątku czy opieki nad niepełnoletnimi dziećmi.

Wsparcie i bliskość adwokata to również nieoceniona pomoc podczas występowania w sądzie. Rozwód wzbudza wiele emocji, a wypowiadanie się w sądzie może być naprawdę trudne emocjonalnie. Obecność adwokata dla wielu osób jest niezwykle pokrzepiająca, dzięki czemu łatwiej w sądzie mówić między innymi o trudnych przeżyciach w małżeństwie.

Alimenty od byłego małżonka

Po rozwodzie, przez okres maksymalnie 5 lat można pobierać alimenty od byłego współmałżonka. Muszą istnieć ku temu pewne przesłanki. Wsparcie adwokata jest nieocenione, jeżeli któraś ze stron chce wystąpić o alimenty od byłego współmałżonka. W sądzie należy bowiem udowodnić, że po rozwodzie drastycznie spadnie jakość życia. O alimenty często ubiegają się między innymi kobiety, które poświęciły swoją karierę zawodową na rzecz rodziny. Pomoc adwokata może pozwolić im na uzyskanie przychylnej decyzji sądu odnośnie alimentów. Kancelaria prawna z Katowic z obsługą klientów w okresie rozwodu to zatem doskonały adres, pod który warto trafić wtedy, gdy myśl o rozwiązaniu małżeństwa nie daje spokoju.

Leave a comment