Skip to content Skip to footer

Dystrybutory wody sposobem na stały dostęp do wody pitnej

Kalendarzowe lato przywitało nas od razu wysokimi temperaturami. W tym czasie, o czym nieustannie przypominają nam lekarze, bardzo ważne jest, aby regularnie i w dużych ilościach przyjmować płyny. Dzięki temu można uchronić się nie tylko przed zmęczeniem spowodowanym przegrzaniem organizmu, ale także przed poważniejszymi konsekwencjami, jak choćby udar.

Woda z dystrybutora idealna do picia

Oczywistym jestem, że nie z każdego kranu płynie woda nadająca się do bezpośredniego spożycia. W wielu, szczególnie dużych miastach, woda jest mocna chlorowana i nadaje się do spożycia dopiero po przegotowaniu, a najlepiej, gdy jest dodatkowo przefiltrowana.

Nie zawsze też kupowanie wody w butelkach jest wygodne. Szczególnie w okresie letnim zużywa się wody pitnej sporo. Nie każdy, czy to osoba prywatna, czy pracownik lub właściciel firmy, może sobie pozwolić na regularne wizyty w sklepie. Do tego dochodzi kwestia kosztów i ekologii. Rozwiązaniem są kontrybutory wody, które nie mają tych mankamentów i wielu przypadkach są optymalnym wyborem.

Dystrybutory wody nie tylko do firmy

Wiele osób zapewne uważa, że urządzenia takie nadają się tylko dla firm, czy to do biur czy hal produkcyjnych. Nic bardziej mylnego. Dziś oferta firm oferujących dystrybutory jest tak duża, że nadają się one nie tylko na potrzeby przedsiębiorstw. Mało tego, firmy oferujące dystrybutory mają specjalną ofertę dla osób prywatnych.

Obecnie, dystrybutory wody mogą używać m.in.:

– osoby prywatne w domach, domkach letniskowych itd.,
– firmy w różnego rodzaju pomieszczeniach firmowych,
– przedszkola, szkoły, uczelnie itd.,
– instytucje użyteczności publicznej, np. urzędy, sądy, przychodnie zdrowia.

W zasadzie nie ma takich miejsc, w których nie można umieścić dystrybutora wody. Jedynym wymogiem, choć też nie zawsze koniecznym, jest dostęp do źródła energii elektrycznej.

Szeroka oferta dystrybutorów wody

Poza tym, że dystrybutory są tak uniwersalnym i pożytecznym urządzeniem, mają jeszcze kilka zalet, dzięki temu, że jest ich wiele rodzajów. Przede wszystkim można wybrać dystrybutory do wody butlowe lub bezbutlowe. Te drugie będą podłączone do sieci wodociągowej i zaopatrzone w szereg filtrów.

Ponadto, klienci mają do wyboru wiele rodzajów wód, od wodociągowej, poprzez źródlane aż po mineralne. Można także bez problemu dobrać dystrybutor do wody pod kątem gabarytów i wyglądu. Współczesne dystrybutory wody to już bardzo estetyczne sprzęty, które na pewno nie będą szpecić nawet najbardziej eleganckiego wnętrza.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Yazamco