Skip to content Skip to footer

Co należy wziąć po uwagę wybierając oprogramowanie księgowe dla firmy?

Oprogramowań księgowych jest obecnie na rynku dostępnych całe mnóstwo, jednak kiedy przychodzi do wyboru najlepszego dla własnej firmy, sprawa nieco się komplikuje. Na co powinno się zwrócić uwagę, wybierając program do zarządzania księgowością własnego przedsiębiorstwa?

Podstawowe czynniki, na które należy zwrócić uwagę wybierając oprogramowanie

Oprogramowanie księgowość stanowi bardzo istotne narzędzie pracy każdego księgowego, dlatego wybierając program dla własnej firmy trzeba wziąć pod uwagę rodzaj księgowości – czy jest to księgowość pełna czy mała. Dla tej ostatniej fantastyczny rozwiązaniem są programy dostępne online, jednak w przypadku księgowości pełnej wymagane jest już posiadanie zainstalowanego oprogramowania finansowego. Przedsiębiorcy bardzo często sugerują się ceną programu, która może okazać się złudna. Oprogramowanie finanse w niskiej cenie może mieć bardzo drogi serwis, aktualizacje a także wdrożenie całej aplikacji, co w konsekwencji prowadzi do wyższych kosztów niż przewidziano. Dlatego przed zakupem danego oprogramowania należy sprawdzić przede wszystkim w jaki sposób funkcjonuje serwis, jaki jest jego koszt oraz na jakiej zasadzie przeprowadzane są kolejne aktualizacje. Wszystkie te dane mogą mieć naprawdę kolosalne znacznie, ponieważ może okazać się, iż koszt serwisu jest zbliżony lub nawet wyższy od kosztu zakupu oprogramowania księgowego. Ponadto program finansowy musi być przede wszystkim funkcjonalny – im jest on popularniejszy tym większa ilość klientów zgłasza różne problemy, co z kolei prowadzi do kolejnych pomysłów na ulepszenie oprogramowania.

Symfonia finanse i księgowość – charakterystyka oprogramowania finansowego

Program Symfonia finanse i księgowość w znacznym stopniu ułatwia zarządzenie w spółkach o małej i średniej wielkości. Oprogramowanie księgowe cieszy się naprawdę dużą popularnością na polskim rynku z uwagi na łatwość obsługi, przyjazny interfejs, a także wysoką funkcjonalność. Program charakteryzuje się indywidualnym językiem, który pozwala na programowanie raportów wykorzystujących wiedzę z danych konkretnego przedsiębiorstwa. Ponadto umożliwia również tworzenia kolejnych szablonów dokumentów wewnętrznych, a także bardzo dużej ilości różnego rodzaju raportów, które są niezbędne w prawidłowym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. Oprogramowanie finansowe pozwala na stworzenie bilansu zysków i strat firmy, sprawdzenie jej rentowności i płynności finansowej, a także stałą kontrolę długu. Ponadto oprogramowanie księgowe umożliwia także tworzenie własnych szablonów raportów, w zależności od potrzeb użytkownika.

Więcej o programie dowiesz się na stronie http://www.tradiss.pl/system-sage-symfonia-erp/symfonia-erp-finanse-i-ksiegowosc.html