Skip to content Skip to footer

Działki komercyjne w Katowicach

Inwestować można na różne sposoby. Jednym z nich jest zakup ziemi lub nieruchomości, które z czasem mogą znacznie wzrosnąć w cenie. Dobra inwestycja to także działki komercyjne w Katowicach, szczególnie gdy planujemy w przyszłości własną działalność, ale nie tylko.

Duże aglomeracje a działki na sprzedaż

Duże i szybko rozwijające się miasta nastawione są przede wszystkim na zysk. Trudno więc będzie tutaj o zakup działki budowanej, chyba że znajduje się ona na obrzeżach miasta, a znacznie więcej natomiast znajdzie się w sprzedaży działek i nieruchomości komercyjnych.

Tego rodzaju działki nie mają przeznaczenia mieszkalnego, ale nastawione są przede wszystkim na osiąganie konkretnych zysków. Nie wyklucza to jednak możliwości postawienia domu czy innego budynku, w którym znajdzie się, np. jakiś lokal usługowy lub hotel. Jeśli więc mamy w planach własny biznes, to działki komercyjne w Katowicach będą dobrym wyborem.

Co może powstać na działce komercyjnej w Katowicach?

Jak już wiadomo, tego rodzaju działka nie służy zabudowie jednorodzinnej. Z powodzeniem mogą jednak powstać na niej budynki, które będą służyły różnym biznesom. Może więc w budynku znaleźć się działalność usługowa, sklep, magazyn czy hotel. Mogą to być również mieszkania do wynajęcia.

Nie ma przepisów, że musi to być nasz biznes. Równie dobrze możemy wynajmować swoje budynki innym firmom, które otworzą tam swoje punkty usługowe. Comiesięczny czynsz to także zysk, jaki można osiągnąć z czasem w wyniku inwestycji w działkę komercyjną.

Czy działki komercyjne w Katowicach są drogie?

Działki komercyjne wpisane są w każdy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, a ich głównym celem są konkretne zyski. Zdecydowanie więc trzeba brać pod uwagę to, że mogą być one znacznie droższe, szczególnie gdy znajdują się w centrum miasta.

O ich wyższej cenie decyduje więc przede wszystkim lokalizacja, a także wielkość. Bywa że działki komercyjne powstają pod zabudowę magazynów czy wielkich biurowców na obrzeżach miasta, a to wiąże się również z wyższą ceną.

Leave a comment