Skip to content Skip to footer

Ekspres do kawy dla małej, średniej i dużej firmy

Inwestycja w ekspres ciśnieniowy do kawy dla firmy to zapach świeżo mielonego i parzonego napoju codziennie rano. Z pewnością poprawi on nastrój i zachęci do pracy. Pyszną kawą można podjąć również kontrahenta czy potencjalnego klienta, zaś każda negocjacja dzięki niej z góry stoi na wygranej pozycji. Co brać pod uwagę, kupując ekspresy do kawy do firm o małej, średniej oraz dużej liczbie pracowników?

Szybka kawa z kapsułki

W przypadku małych firm, gdzie wypija się dziennie do 10 filiżanek kawy dobrze sprawdzi się na przykład zgrabny, estetyczny i prosty w obsłudze ekspres kapsułkowy. Można go kupić już za mniej niż 500 zł, zaś kawa w jego wykonaniu jest naprawdę pyszna i aromatyczna. Z chęcią będą korzystali z niej pracownicy, jak i goście. Trzeba wziąć jedynie pod uwagę, że dodatkową inwestycją jest kupowanie co jakiś czas kapsułek z kawą, jednak w przypadku niedużej firmy koszty nie będą zbyt wysokie.

Ekspresy do kawy do firm, nawet te na kapsułki powinny być wybierane raczej spośród profesjonalnych sprzętów, nie zaś tych do użytku domowego, ponieważ te drugie wytrzymują o wiele mniej intensywną eksploatację i mogą cechować się awaryjnością ze względu na zbyt duże obciążenie każdego dnia.

Nowoczesny ekspres z młynkiem

W średniej firmie dziennie wypija się mniej więcej do 25 filiżanek kawy. Oznacza to, że należy zainwestować w wyższej jakości ekspres kapsułkowy lub profesjonalny sprzęt automatyczny ze średniej wielkości zbiornikiem na wodę, podgrzewaczem i spieniaczem mleka oraz młynkiem.

W średniej wielkości przedsiębiorstwie sprawdzi się z pewnością ekspres, który jest w stanie przygotowywać różne rodzaje kawy, nie tylko espresso, ale także kawę z mlekiem, czyli taką, jak preferuje większość naszego społeczeństwa lub cappuccino. W tym wypadku inwestycja nie musi być bardzo duża, jednakże trzeba przygotować się na wydatek rzędu 1500-2000 zł. Mocny, markowy sprzęt to gwarancja bezawaryjnego użytkowania przez wiele miesięcy.

Dobry sprzęt spełniający wysokie wymagania

W dużej firmie znajdzie się wielu amatorów kawy dziennie i z pewnością będzie powstawać więcej niż 25 jej filiżanek w ciągu 8 godzin pracy. Do tego dochodzi przygotowanie pysznego napoju dla klientów. W przypadku dużego przedsiębiorstwa warto zainwestować w profesjonalny sprzęt, taki jak ekspres do kawy przeznaczony do kawiarni. Ma od wielu dodatkowych funkcji, na przykład opcję podgrzewania filiżanek czy też dwie dysze do przygotowywania dwóch filiżanek kawy jednocześnie.

Takie ekspresy do kawy do firm z dużą ilością pracowników to wydatek zazwyczaj powyżej 5000 zł. W takim przedziale cenowym można liczyć na naprawdę wysoką jakość. By sprawnie przygotować filiżankę aromatycznego napoju potrzebny będzie w pełni automatyczny i szybki ekspres. Można go kupić lub wydzierżawić od firmy produkującej tego rodzaju sprzęty.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez Yazamco Poland