Skip to content Skip to footer

Miejsce dla palaczy w przestrzeni publicznej

Obecnie, przepisy dotyczące palenia tytoniu w miejscach publicznych, czy też w zakładach pracy są zwykle bardzo restrykcyjne. Dlatego też tak potrzebne jest tworzenie palarni, czyli pomieszczeń przeznaczonych dla palaczy.

Oddzielne pomieszczenia w budynku

Bardzo często palarnie to po prostu oddzielne pomieszczenia w budynku, w których można palić papierosy. Wydaje się jednak, że tego typu rozwiązania nie do końca rozwiązują problem palenia w przestrzeni publicznej. Rzecz w tym, że pomieszczenia te często nie posiadają odpowiedniej wentylacji, nie są również wyposażone w specjalne filtry, przez co powietrze z tych pomieszczeń miesza się z powietrzem z pozostałej części budynku. Efekt jest taki, że dym papierosowy tak czy inaczej rozchodzi się po wszystkich pomieszczeniach.

Palarnie z filtrem

Problem rozchodzenia się dymu po całym budynku do pewnego stopnia może rozwiązać zakup odpowiedniego filtra. Dzięki zamontowaniu go w palarni powietrze, które się z niej wydostaje będzie nieco czystsze. Nie mniej jednak to również nie jest rozwiązanie idealne. Filtry tego typu nie oczyszczają powietrza całkowicie, ponadto jest to rozwiązanie dosyć kosztowne.

Przenośne palarnie

Wydaje się, że najbardziej kompleksowym rozwiązaniem jest zakup przenośnej palarni. Przenośne palarnie są to pomieszczenia wybudowane specjalnie z myślą o osobach palących. Są to pomieszczenia przenośne, wyposażone w miejsca do siedzenia i przede wszystkim w filtry, które bardzo skutecznie oczyszczają powietrze. Dzięki tym filtrom powietrze zawierające dym papierosowym faktycznie nie przedostaje się poza pomieszczenie.

Warto zauważyć, że palarnie nie tylko zapewniają komfort osobom, które nie chcą wdychać dymu papierosowego, ale również pozwalają na wypoczynek osobom palącym. Zwykle bowiem wewnątrz tego typu pomieszczeń panuje miła atmosfera, zapewnione są też wszelkie wygody w postaci wygodnych foteli i stolików.

Niewątpliwie, bardzo dużą zaletą palarni firmy https://www.tejbrant.pl/pl/produkty/palarnie/ jest również ich mobilność. Zdarza się, że różnego rodzaju instytucje są zmuszone, aby zmienić swoją lokalizację. W takiej sytuacji muszą na nowo kombinować, w jaki sposób znaleźć przestrzeń dla osób palących. Jeśli jednak dysponują zakupioną palarnią przenośną problem znika, gdyż wystarczy przewieźć ją w nowe miejsce, aby kwestia przestrzeni dla palaczy została rozwiązana.