Skip to content Skip to footer

Franczyza kurierska

Założenie własnego punktu kurierskiego nie jest żadnym problemem, a wręcz przeciwnie może być sposobem na zarobienie niemałych pieniędzy. Podpisując umowę z franczyzodawcą nie ma żadnego drugiego dna, nikt nam lokalu naszego nie odbierze nikt tez nas w tych pracach nie wykorzysta. Franczyza kurierska może okazać się idealnym pomysłem na siebie.

Jak działa franczyza kurierska?

Wystarczy tylko posiadać własny lokal o powierzchni około 50, 70 m2. Zgłaszając się do danej firmy kurierskiej trzeba mieć motywację i chęć do pracy. Własny punkt kurierski to odpowiedzialność, dlatego zanim zgłosimy się do firmy i podpiszemy umowę należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Zdać sobie sprawę, że odtąd będziemy samodzielnym biznesmenem, że działamy już tylko na własny rachunek i że po prostu musimy rozpocząć uczciwą i solidną pracę. Tego wymaga własny punkt kurierski franczyza ma nam pomóc rozpocząć swoją działalność i pokierować nas w dalszej współpracy.

Co daje franczyzodawca?

Firmy kurierskie bardzo chcą być konkurencyjne i dlatego pragną rozszerzać swoją sieć kurierską. Powstanie w wielu miejscach punktów kurierskich generuje im ogromne oszczędności i równocześnie pozwala jak najszerzej wyjść do swoich klientów. Franczyzobiorca otrzymuje bardzo wiele od franczyzodawcy. Przede wszystkim zostaje wysłany na różnego rodzaju szkolenia, jak ma prowadzić własny punkt. Otrzymuje wszystkie potrzebne materiały, pełną reklamę na terenie całego kraju.Biuro takiego franczyzobiorcy zostaje w pełni wyposażone i zaaranżowane zgodnie z barwami odpowiedniej firmy kurierskiej. Otrzymujemy więc wagę, meble, sprzęt IT, oprogramowania i wszystko to co potrzebne jest do pakowania przesyłek.Dany punkt kurierski franczyza nie tylko rozreklamowuje w mediach, ale także daje mu wyłączność na dany region.Ponadto przez cały czas opiekuje się nami opiekun, który nam pomaga i prowadzi nas przez trudy i meandry prowadzenia własnego biznesu.

Na czym polega praca?

Praca we własnym punkcie kurierskim to nic innego jak nadawanie i przyjmowanie przesyłek. Dane przesyłki przechowujemy a regularnie przyjeżdżający do nas kurierzy odbierają je od nas i przywożą nam przesyłki, które mamy wydać odpowiednim klientom.

Leave a comment