Skip to content Skip to footer

Idealna opiekunka dla psa i kota

Każdy, kto ma w domu psa czy kota doskonale wie, jak wiele obowiązków wiąże się z codzienną opieką nad zwierzętami. Wiele osób z tego powodu często rezygnuje z przygarnięcia małego pupila. Dodatkowo problem pojawia się w sytuacjach, gdy opiekunowie planują dłuższy wyjazd na wakacje i nie ma możliwości zatrudnienia rodziny czy znajomych do opieki.

Kim jest petsitter ?

W takiej sytuacji mogą pomóc w opiece firmy specjalizujące się w tego typu usługach. Kim jest petsitter ? To niejako odpowiednik babysitter, czyli powszechnie znanej opiekunki do dzieci.

Jednak tym przypadku zamiast maluszków petsitterzy zajmują się opieką wszelkiego rodzaju zwierząt domowych. Usługa może być realizowana zarówno u opiekuna, jak również w domu klienta.

Kim jest petsitter i czym się zajmuje?

Do podstawowych obowiązków opiekuna należy przede wszystkim karmienie w wyznaczonych godzinach, podawanie wody czy leków, wychodzenie na spacery czy czyszczenie kuwet.

Oprócz czynności typowo pielęgnacyjnych petsitterzy dotrzymują zwierzętom towarzystwa, przytulają, głaszczą czy drapią naszych ulubieńców, tak aby zwierzaki nie czuły się osamotnione podczas rozłąki z właścicielami.

Kim jest petsitter i na co zwrócić uwagę przy wyborze?

W przypadku petsittera dokładnie tak jak przy wyborze opiekunki do dziecka, najważniejsze jest zaufanie do osoby, której powierza się zwierzaka. Przed wyborem bardzo ważne jest spotkanie z potencjalnym opiekunem, szczera i otwarta rozmowa.

Opiekun powinien również poznać psa lub kota w obecności właścicieli. Spędzić z nim trochę czasu, tak aby zwierzę poczuło się pewnie i bezpiecznie. Jest to kluczowe, aby zapewnić pełen komfort podczas nieobecności właściciela.

Kim jest petsitter i jakie powinien mieć cechy?

Idealny pettsitter powinien być przede wszystkim odpowiednio przygotowany do pełnienia tej roli. Najlepiej, jeśli posiada kierunkowe wykształcenie lub certyfikaty ukończonych kursów w zakresie opieki nad zwierzętami.

Dodatkowo powinien prowadzić firmę, dokumentację związaną z podopiecznymi, oraz podpisać stosowną umowę z właścicielami przed podjęciem się realizacji usługi.

Najczęściej petsitter jest wykorzystywany do pomocy, gdy właściciele wybierają się na dłuższy urlop. Warto jednak skorzystać z takich usług, gdy opiekunowie spędzają wiele godzin w pracy lub gdy zwierzak jest jeszcze mały, czy po zabiegu chirurgicznym.

W takich momentach każdy pupil potrzebuje szczególnie dużo ciepła i zainteresowania, dlatego warto zainwestować w jego komfort i dodatkową opiekę.

Leave a comment