Skip to content Skip to footer

Jak pakować przesyłki w zależności od sposobu ich transportu?

Pakowanie przesyłek należy przeprowadzać zgodnie z zamówieniem klienta. Ważne jest, aby w przesyłce znalazła się odpowiednia ilość zamawianego towaru. który musi być wolny od wad. W paczce powinna znaleźć się faktura ilościowa wraz z kwotą do zapłaty lub rachunek.

Jak pakuje się przesyłki do przewozu statkiem?

Przesyłki przeznaczone do transportu morskiego muszą oprócz opakowań kartonowych lub foliowych, czy też papierowych mieć dodatkowe zabezpieczenie przed wilgocią. Służą do tego kontenery plastikowe oraz metalowe.

Przesyłki mogą też zostać najpierw zapakowane do drewnianych skrzyń, a potem wraz z innymi skrzyniami zostać umieszczone w szczelnych kontenerach zbiorczych. Wszystko to zależy od konkretnego rodzaju towaru, jaki ma być transportowany.

W szczególności dotyczy to sprzętu elektronicznego, który w sposób szczególny narażony jest na warunki otoczenia. Niektóre przesyłki będą zatem dodatkowo otoczone jeszcze warstwą styropianu, aby uchronić sprzęt przed zmiennością temperatur oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

Jak pakować przesyłki dostarczane drogą lądową?

Pakowanie przesyłek do transportu samochodem ciężarowym nie musi być aż tak skrupulatne, jak w przypadku paczki płynącej statkiem. Nie ma konieczności używania w tym celu szczelnych kontenerów o pokaźnych gabarytach. Niemniej konieczna jest również dbałość o szczegóły.

Należy zadbać o dobrą jakość towaru i odpowiednie zabezpieczenie go przed urazami mechanicznymi. Jeżeli przesyłka ma zawierać żywność, należy zadbać o to, aby była ona transportowana samochodem chłodnią.

Jeżeli mają być przewożone żywe zwierzęta, wówczas powinny one być zamknięte w wygodnych klatkach transporterach. Samochód powinien być przewiewny i mieć odpowiednią temperaturę podczas jazdy.

Jak zapakować przesyłkę do transportu samolotem?

Przesyłki kurierskie pokonują drogę nie tylko morską i lądową, ale także powietrzną. W tym przypadku obowiązują podobne normy postępowania jak przy pozostałych transportach.

Każda zapakowana przesyłka bez względu na rodzaj transportu powinna być oznaczona. Musi mieć etykietę informacyjną, aby można było towar zidentyfikować również czytnikiem elektronicznym.

Opakowanie zbiorcze winno mieć informację, ile znajduje się w nim opakowań mniejszych. Etykieta na zbiorczej paczce musi również zawierać informację, ile sztuk danego towaru znajduje się w pojedynczych opakowaniach zamkniętych w jednej skrzyni.

Leave a comment