Skip to content Skip to footer

Jak podnieść wyniki wyszukiwania strony w Google grafika?

Pozycjonowanie zdjęć, podobnie jak tradycyjne pozycjonowanie treści, powinno polegać na sprawieniu, aby zdjęcia był autentycznie użyteczne dla użytkownika. Ponadto, warto wiedzieć, jakie czynniki bierze pod uwagę Google rankując zdjęcia w wyszukiwarce obrazów. Poniżej dajemy kilka wskazówek!

Co zrobić, aby podnieść pozycję zdjęcia w wynikach wyszukiwania google grafika?

Należy przede wszystkim zadbać o sensowne uzupełnianie atrybutów alt podczas tworzenia wpisu lub strony. Jest to tekst widzialny przez wyszukiwarkę Google grafika, niedostępne dla wyszukiwarki treści. Tekst wpisywany do altów powinna być sensownie powiązana z treścią artykułu oraz oczywiście z tym, co faktycznie znajduje się na obrazie. Jak wiemy, pozycjonowanie grafiki upodabnia się do pozycjonowania treści – wyszukiwarka chce podsuwać użytkownikowi tylko te wyniki wyszukiwania, które będą dla niego najbardziej użyteczne. Jeśli więc opiszemy zdjęcie, na którym jest pled z lnu jako koc z sierści kozy, wówczas google obrazy nie będą go wyświetlać mimo wszystko wysoko dla wyników wyszukiwania „pled z lnu“.

Linkowanie do zdjęcia z innych podstron serwisu

Jeśli zależy nam na tym, aby jedno wyjątkowe zdjęcie z naszego serwisu znalazło się szczególnie wysoko w wynikach wyszukiwania, wówczas należy linkować do samego zdjęcia z innych podstron serwisu. Wówczas dajemy znać wyszukiwarce google obrazy, że jest to zdjęcie istotne i warto je promować. Jednocześnie, takie zdjęcie będzie zbierało ruch z naszego serwisu, a to kolejny czynnik powodujący, że pozycjonowanie zdjęć będzie szybsze.

Szybkość ładowania strony a pozycjonowanie zdjęć

Prędkość ładowania strony wpływa na jej pozycje w google grafika

W oficjalnym poradniku wydanym przez Google istnieją informacje, które mówią, że szybkość ładowania strony ma bardzo duże znaczenie dla sposobu, w jaki później radzi sobie w wynikach wyszukiwania. Jeśli nasza strona wolno się ładuje, przede wszystkim spróbujmy zmniejszyć jej rozmiary. Dodatkowo, warto zainteresować się samym serwerem, na którym stoi strona i kontem hostingowym, na którym trzymamy wszystkie dane. Często problem tkwi właśnie tam i to jest powodów, dla którego warto inwestować w profesjonalne hostingi seo.

Zdjęcia dopasowane do tematyki treści

Jeśli chcemy pozycjonować stronę w google grafika, powinniśmy podejść do tematu sensownie, czyli wrzucać tylko te zdjęcia, które sami jako czytelnicy chcielibyśmy widzieć na stronie. Napychanie treści artykułu zdjęciami, które nie są sensownie powiązane z treścią nie pomoże w jej pozycjonowaniu tak jak dodanie jednego sensownego i adekwatnie opisanego zdjęcia.

Leave a comment