Skip to content Skip to footer

Jak powinna wyglądać oferta transportowa?

Na rynku spedycyjnym jest wiele firm, które świadczą profesjonalne usługi transportowe. Mają one przeważnie dobrze przygotowany plan transportowy. Oferta transportowa jest tworzona przez wykwalifikowanych pracowników, znających się na logistyce. Nowe firmy przewozowe przy tworzeniu oferty handlowej powinny zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw.

Oferta transportowa – najważniejsze aspekty

Dopracowana oferta transportowa powinna przede wszystkim zawierać dane adresowe zarówno odbiorcy, jak i nadawcy. Zawsze należy na to zwracać uwagę przy tego rodzaju ofertach handlowych. W wielu przypadkach uwzględnia się wysokość i warunki ubezpieczenia załadunku. Dodatkowo można uwzględnić posiadane certyfikaty.

Każda oferta przewozu powinna wskazywać, na jakim obszarze usługi transportowe są wykonywane. Tutaj wystarczy wskazać, czy są to przewozy krajowe, międzynarodowe, czy obejmujące kraje Unii Europejskiej. Kolejnym aspektem takiej oferty jest cennik. Klienci lubią wiedzieć ile i za co zapłacą. Ważne jest wskazanie, co zawiera załadunek, ilość produktów, waga, objętość itd. Wszystkie powyższe informacje są kluczowe przy tworzeniu dobrej ofert transportowej.

Czy warto uwzględniać informacje o samej firmie?

Oczywiście, że tak, to dla klientów bardzo istotna kwestia. Jaka firma kryje się za daną ofertą handlową? Im więcej konkretnych rzeczy podamy o przedsiębiorstwie przewozowym tym lepiej. Liczy się tu zarówno to jak długo działa ona w spedycji, jak i to czy ma odpowiednie certyfikaty. Oferta transportowa powinna uwzględniać także zasięg usług. Zazwyczaj są to przewozy na terenie kraju, w krajach Unii Europejskiej lub międzynarodowy.

Trzeba przyznać, że oferty handlowe firm zajmujących się przewozem, spedycją są naprawdę dość zróżnicowane. Nie ma więc jednego konkretnego wzoru na idealną ofertę transportową. Zawsze przy tworzeniu tego typu planu należy spojrzeć na to, w czym dana firma się specjalizuje, jakie samochody ma na wyposażeniu. Te wszystkie szczegóły mają duży wpływ na ofertę handlową.

Leave a comment