Skip to content Skip to footer

Jak wybrać dobrą wykładzinę do biura?

W aranżacji biura liczą się aspekty praktyczne, ale także estetyka wykonania mebli i dodatków. To przestrzeń, w której muszą czuć się dobrze i pracownicy, i klienci, którzy ją odwiedzają. Szczególne znaczenie mają tu elementy, które podlegają nieustannej eksploatacji, jak choćby wykładzina. Czym się kierować przy jej wyborze?

Wykładzina do biura – najważniejsze cechy

Pierwsza kwestia, jaka nasuwa się na myśl przy wyborze wykładziny biurowej, to z pewnością jej wytrzymałość. W domu prywatnym wykładzinę użytkuje na co dzień tylko kilka osób, natomiast w biurze mogą być to setki. Dlatego też ważny jest zakup wykładziny od sprawdzonego producenta (www.wykladziny-warszawa.pl/produkty).

Co więcej, powierzchnia podłogi to także jeden z pierwszych detali wystroju, jakie przyciągają uwagę klientów i kontrahentów. Trzeba zadbać, by była ona nieustannie odświeżona, pozbawiona plam i zanieczyszczeń.

Jaki materiał wykonania się sprawdzi?

Ze względu na łatwość utrzymania w czystości warto zdecydować się na wykładzinę biurową o krótkim włosiu. Najlepiej, jeśli będzie ona wykonana z włókien sztucznych o zwiększonej wytrzymałości, co przedłuży jej czas eksploatacji.

Wykładziny poliamidowe lub polipropylenowe można dobrać do rozmiaru pomieszczenia, ale także ułożyć w formie kwadratów (dostępne na www.wykladziny-warszawa.pl/produkty). Dzięki temu ostatniemu rozwiązaniu wymiana uszkodzonego lub zabrudzonego fragmentu będzie błyskawiczna i nie nadszarpnie firmowego budżetu.

Wykładzina biurowa – istotny element wystroju

Praca biurowa bywa obciążająca dla pracowników. Czasem wkrada się tu monotonia, innym razem – nawała obowiązków. Dlatego też należy zadbać o wystrój przestrzeni biurowej tak, by motywowała i inspirowała znajdujące się w niej osoby.

W przypadku wykładziny istotny jest tu zarówno kolor, jak i styl. Ten ostatni powinien kojarzyć się nowocześnie, harmonizując przy tym z meblami i innymi detalami aranżacji. Kolor natomiast powinien powtarzać jeden z kolorów występujących już w pomieszczeniu. Należy unikać przy tym ostrym barw wykładziny, jak czerwień czy żółty, gdyż nie sprzyjają skupieniu pracowników.

Leave a comment