Skip to content Skip to footer

Jakie czynniki biorą pod uwagę analitycy internetowi?

Analitycy internetowi mają we współczesnych czasach skrajnie utrudnione zadanie – bardzo trudno jest dokonać skrupulatnej i dogłębnej analizy medium, które ulega nieustannym przeobrażeniom. Skuteczna analityka internetowa musi w bardzo szybkim tempie reagować na pojawiające się w internecie trendy, by wykorzystać je na swoją korzyść – internauci bardzo często potrafią należycie docenić zorientowanie marki, co może poskutkować w zyskaniu wizerunku marki bardzo przyjaznej. Jeśli jednak trend zostanie wykorzystany za późno, już po jego wygaśnięciu – firma z całą pewnością zbierze cięgi za fałszywość, a ich działanie wyda się sztucznym i nienaturalnym dążeniem do zysku.

Renoma zawodu analityka internetowego

Analitycy internetowi muszą się zatem wykazywać na wielu obszarach, by w poprawny sposób wykonywać swoje zadanie. Nie ułatwia im go dodatkowo fakt, że często ich zawód jest, mimo wszystko, odrobinę lekceważony i niejednemu właścicielowi dobrze prosperującej firmy wydaje się, że dział o nazwie „Analityka marketingowa” może z powodzeniem zatrudniać tylko jednego specjalistę.

Czynniki istotne dla analityki internetowej

Analityka internetowa sensu stricto polega w największej mierze na skrupulatnej analizie aktywności użytkowników na witrynie internetowej danej marki. Analitycy biorą pod uwagę, z jakich urządzeń korzystają osoby zaglądające na stronę i dzięki temu można na przykład wysnuć wniosek, że jeśli znaczny procent zagląda na stronę z urządzeń mobilnych, to być może warto postarać się o dokonanie kilku usprawnień w mobilnej wersji strony internetowej, by oferta firmy wydawała się jeszcze bardziej zachęcająca. Analityk sprawdza, jaką ofertę internauci sprawdzają najczęściej i dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź na ostatnie pytanie wiąże się też z najważniejszą sferą działalności analityka, który musi trzymać rękę na pulsie pod względem tego, co się dzieje w internecie. Codziennie pojawiają się nowe memy i trendy, które są absolutną skarbnicą korzyści wizerunkowych dla każdego sprawnego marketingowca.

Analityka marketingowa w internecie jest niezwykle ważną sferą działalności reklamowej każdej szanującej się firmy i nie warto na niej oszczędzać. Analitycy mają do wykonania karkołomne zadanie, ale niemal w każdym przypadku przyniesie ono konkretny, słusznych rozmiarów zysk.

Leave a comment