Skip to content Skip to footer

Jakie moduły Solidworks są godne uwagi?

Projektowanie maszyn i konstrukcji nie jest wcale prostym zadaniem, dlatego też warto skorzystać z pomocy odpowiedniego oprogramowania. W ostatnim czasie prawdziwą furorę robi Solidworks, dlatego też warto jak najszybciej zapoznać się z jego olbrzymimi możliwościami.

Jakie moduły są warte zainstalowania?

Solidworks to niesamowicie rozbudowane oprogramowanie, które ma do zaoferowania bardzo wiele ciekawych modułów. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że każdy użytkownik, może indywidualnie zainstalować sobie tylko te narzędzia, z których będzie korzystał na co dzień. Godna uwagi jest między innymi przeglądarka modeli eDrawings, dzięki której można oglądać przygotowane modele Solidworks bez potrzeby instalowania samego programu. Wszystkie przygotowane modele, można zapisać jako plik *exe, który uruchomić może każda osoba. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie.

W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszy się także moduł Explorer, który umożliwia bardzo proste zarządzanie plikami. Jest to doskonałe narzędzie nie tylko do zebrania poszczególnych plików projektu, ale również do podmienienia odniesień. Explorer to bezpłatne narzędzie, które można bez problemu zainstalować na każdym komputerze.

Zaawansowane moduły

Im bardziej zaawansowana wersja Solidworks, tym oczywiście na więcej modułów można liczyć. W wersji Professional i Premium, można liczyć na przykład na moduł Costing, dzięki któremu można dokładnie oszacować koszty wykonania poszczególnych elementów. Koszty produkcji dla wielu przedsiębiorców odgrywają ważną rolę, dlatego też Solidworks download modułu Costing jest dobrym rozwiązaniem.

Godny uwagi jest także moduł DesignChecker, dzięki któremu można zweryfikować wybrane elementy projektu biorąc pod uwagę na przykład normy wymiarowe, szkice, materiały albo czcionki. W Polsce dużym zainteresowaniem cieszy się Solidworks download modułu Toolbox, który oferuje dostęp do bardzo rozbudowanej biblioteki składającej się z setek znormalizowanych części.

Jakie są koszty za dodatkowe moduły?

Solidworks cena zależy w dużym stopniu od wybranych modułów, dlatego też warto poważnie zastanowić się nad tym, które narzędzia w rzeczywistości mogą okazać się bardzo przydatne. Oprogramowanie solidworks zaprojektowane zostało w taki sposób, aby w każdej chwili można było rozszerzać istniejące rozwiązania o nowe elementy.

Aby dokonać udanego wyboru warto dokładnie sprawdzić, czy interesujący nas pakiet zawiera wszystkie moduły. Solidworks cena dla wielu firm może wydawać się bardzo wysoka (zwłaszcza za najdroższy pakiet), dlatego też warto zapoznać się z dostępnymi formami finansowania.

Leave a comment