Skip to content Skip to footer

Jak napisać dobre CV?

Osoby, które pragną podjąć się pracy zarobkowej, muszą spełniać określone kryteria. Podstawowym dokumentem, którego używamy chcąc wziąć udział w rekrutacji, jest curriculum vitae. Jednak pisanie CV, mimo iż wydaje się być proste, może przysporzyć nam wiele problemów. Oto krótki poradnik, dzięki któremu dowiemy się, jak stworzyć profesjonalne CV.

W dzisiejszych czasach, kiedy to większość aplikacji o pracę wysyłamy droga elektroniczną, nasz potencjalny pracodawca ma z nami pierwszy kontakt właśnie z pomocą CV, w pisaniu którego pomogą nam https://kreatorzykariery.pl/. Jeśli ubiegamy się o stanowisko z dużą ilością kandydatów musimy liczyć się z tym, że dział rekrutacji nie rozpatrzy każdego podania. Jednak z pomocą profesjonalnego CV możemy przykuć uwagę i zachęcić, aby skontaktowano się właśnie z nami.

Najlepsi architekci kariery doradzają, aby przedstawić każdą z posad w taki sposób, aby podkreślała cechy, które przydatne będą na stanowisku, na które aplikujemy. Oczywiście osoby, które pracowały w skrajnie różnych branżach mogą mieć sprawę utrudnioną. Dlatego pisanie CV czasami polega na takim lawirowaniu między poszczególnymi posadami, aby wybrać tą najmniej odpowiednią i ominąć ją w życiorysie.

Jednak więcej osób ma problem z tym w jaki sposób stworzyć profesjonalne CV Na początku warto prześledzić historię naszego zatrudnienia. Jeśli pracowaliśmy na wielu stanowiskach w skrajnie różnych od siebie branżach, niekoniecznie wszystkie pozycje powinny być zawarte w naszym zawodowym życiorysie, kiedy nie mamy doświadczenia zawodowego. W takiej sytuacji często decydujemy się na wypełnianie życiorysu przypadkowymi informacjami, aby nasze CV nie wyglądało zbyt amatorsko. Nie jest to do końca dobry pomysł. Zamiast podkreślać swój stan cywilny, czy informować o tym, w jakim miejscu kończyliśmy podstawówkę, lepiej skoncentrować się na naszych umiejętnościach. Jeśli aplikujemy na stanowisko kelnera podkreślmy, że łatwo nawiązujemy stosunki z ludźmi. A może działaliśmy w wolontariacie albo organizacji studenckiej? To są również informacje, które dobrze wyglądają w CV.

Aby stworzyć profesjonalne CV wcale nie musimy być wielkim architektem kariery, wystarczy po prostu stosować się do kilku wytycznych, które zwiększą naszą szansę na powodzenie. Podkreślajmy swoje mocne strony, nie zaśmiecajmy zbytnio życiorysu, a z pewnością któryś z rekruterów nas zauważy.