Skip to content Skip to footer

Szkolenia SEP

krótki lead: osoby prywatne, które są związane z branżą przemysłową, wykształcenie min. podstawowe, właściciele firm, którzy chcą w szybki i łatwy sposób wykwalifikować swoich pracowników; mailing

Współczesna sytuacja na rynku pracy stwarza warunki sprzyjające przebranżowieniu się. Pracownicy niemal wszystkich dziedzin powinni być przygotowani na to, żeby stale się dokształcać, a jeśli trzeba to i przekwalifikowywać. Kluczem do odnalezienia się na dynamicznym rynku pracy jest odbywanie różnych kursów czy szkoleń.

Kurs SEP – czego dotyczy i kto może go zrobić?

Skrót SEP pochodzi od nazwy organizacji państwowej, która jest odpowiedzialna za wydanie dyplomu z takiego kursu. SEP, czyli Stowarzyszenie Elektryków Polskich.

Kursy SEP mogą się okazać idealnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują rozszerzenia własnych kwalifikacji lub firm, którym zależy na dokształceniu pracowników z zakresu szeroko pojętej elektryki. Właściwie, kursy SEP są dla osób, które chcą pracować na stanowiskach związanych z eksploatacją i dozorem energii elektrycznej.

Organizowane szkolenia SEP mogą dotyczyć urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych, które np. wytwarzają bądź w jakiś sposób przetwarzają energię elektryczną, jak również obsługi innych maszyn zużywających ciepło albo urządzeń energetycznych. Warto wspomnieć, że szkolenia SEP mogą dotyczyć również wszelkiego rodzaju instalacji i sieci gazowych, które docelowo wytwarzają bądź przetwarzają paliwa gazowe.

Jak zorganizować kurs sep?

Jest wiele firm, które mogą dla nas zorganizować kursy SEP. Szkolenie zwykle nie trwa długo, może być to tylko kilka godzin. Wykładowcy przygotowują materiały, które następnie w czytelny i łatwy do przyswojenia sposób przedstawiają słuchaczom. Ze względu na niskie wymagania pod względem organizacyjnym (jeśli chodzi o teorię potrzebujemy np. sali konferencyjnej) taki kurs może się okazać świetną inwestycją dla firmy.

Egzamin państwowy jest przeprowadzany w formie ustnej przez odpowiednią komisję. Jeśli kursant zdobędzie określoną ilość punktów zda egzamin, a następnie otrzyma dyplom potwierdzający kwalifikacje i uprawniający do wykonywania konkretnych czynności.

Najlepiej zatem zwrócić się do sprawdzonych już firm czy instytucji, które organizują pewne i legalne szkolenia SEP. Jest to dość szybkie i komfortowe rozwiązanie, które pomoże przeszkolić pracowników, a tym samym podnieść ich kwalifikacje i poszerzyć zakres działalności firmy.

Leave a comment