Skip to content Skip to footer

Wynajem lokalu użytkowego – na co zwrócić uwagę?

Trudno wyobrazić sobie prowadzenie firmy bez komfortowego i dobrze wyposażonego biura. Oznacza to, że jedną z pierwszych rzeczy, jaką musi zrobić przedsiębiorca rozpoczynając swój biznes, jest wynajęcie powierzchni biurowej. Na rynku jest wiele ofert wynajmu lokali użytkowych. Dobrze jest zatem wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego biura.

Wynajem biura – co jest ważne?

Biura do wynajęcia na Śląsku różnią się od siebie pod wieloma względami. Wybór często tego konkretnego nie jest zatem prosty. Na co powinno zwrócić się uwagę? W pierwszej kolejności warto określić funkcje, jakie biuro ma spełniać. Inny bowiem lokal będzie lepszy dla firmy usługowej, a inny dla firmy handlowej. Pod tym kątem ważny jest także wybór lokalizacji. Biuro powinno być wynajęte w takim miejscu, gdzie są klienci i mają oni łatwy dostęp do biura.

Oczywiście niezwykle ważny jest standard lokalu użytkowego. To bardzo istotne, zwłaszcza jeśli biuro ma pełnić funkcję reprezentacyjną. Dobrze jeśli pomieszczenia będą schludne i przestronne. Ważne jest także, aby pomieszczenie można było zaadoptować pod konkretny rodzaj działalności.

Co powinna zawierać umowa najmu?

Wynajmując biuro, zawsze podpisać należy stosowną umowę. Ważne, aby była ona prawidłowo skonstruowana. Zawierać powinna dane obu stron, określenie przedmiotu najmu, czas trwania umowy, prawa i obowiązki stron, informację dotyczącą wypowiedzenia umowy oraz kwestie dotyczące opłat.

Umowa powinna zawierać jak najwięcej szczegółowych informacji dotyczących najmu. Dzięki temu w przyszłości nie będzie żadnych nieporozumień. To istotne dla obu stron. Umowa najmu zawarta powinna być w formie pisemnej.

Koszt wynajęcia biura

Biura do wynajęcia na Śląsku oferowane są w różnych cenach. Wszystko zależy od metrażu powierzchni użytkowej, wyposażenia, standardu i lokalizacji. Ważne jest jednak, że ofert jest na tyle dużo, że każdy przedsiębiorca z pewnością znajdzie tą idealną dla siebie.

Przed wyborem konkretnego biura dobrze jest przeanalizować i porównać ceny. Dzięki temu przekonać można się, jakie są obecnie ceny rynkowe. To dobre zabezpieczenie przed przepłaceniem za biuro.

Leave a comment