Skip to content Skip to footer

Zastosowanie programu Solidworks

Wybór programów do projektowania jest bardzo duży, więc każdy bez większego problemu powinien znaleźć coś dla siebie. Prawda jest jednak taka, że Solidworks online zostawia daleko w tyle konkurencję. Oprogramowanie cieszy się w ostatnich latach bardzo dużą popularnością, ale raczej nikogo nie powinno to dziwić. Jest to przeznaczony dla studentów kierunków technicznych, a także osób, które zawodowo zajmują się projektowaniem.

Czym jest Solidworks?

Program jest wykorzystywany także przez naukowców prowadzących niekomercyjne badania. W tym artykule wyjaśnimy, jakie zalety ma Solidworks cena licencji nie jest wygórowana, więc każdy może sobie pozwolić na taki wydatek. Oprogramowanie jest stosowane do modelowania parametrycznego, trójwymiarowego. Dzięki temu można zaprojektować nie tylko modele bryłowe, ale również modele powierzchowne oraz konstrukcje spawane. Należy pamiętać, że program pozwala przygotować również dokumentację produkcyjną, a także ułożyć wszystkie elementy w jeden konkretny projekt. Postęp technologiczny w branży informatycznej sprawił, że obecnie możemy korzystać z nowoczesnych rozwiązań, o których jeszcze kilkadziesiąt lat temu można było jedynie pomarzyć. Automatyczna aktualizacja danych jest przeprowadzana po każdej zmianie, którą naniesiesz. Żeby przeprowadzić wizualizację wcale nie potrzebujesz drogich prototypów.

Przygotowanie projektu

Projekty wykonane są w 3D, więc później można je z łatwością wydrukować. Ciężko jest wymienić wszystkie zalety programu Solidworks, ponieważ jest ich naprawdę bardzo dużo. Przede wszystkim ważne jest przyjazne środowisko pracy. Nawet mało doświadczone osoby powinny sobie bez problemu poradzić, ponieważ można się do każdej funkcji i polecenia bardzo łatwo dostać. Warto wspomnieć, że oprogramowanie cechuje się naprawdę dużą wydajnością. Osoby, które pracują na dużych złożeniach i generują widoki przekroju mogą wykorzystać pełne możliwości programu. Dzięki temu wszystkie projekty powstają w zdecydowanie krótszym czasie. Trzeba dodać, że program to system skalowany, czyli umożliwia dodawanie modułów w czasie rzeczywistym, jeśli zajdzie taka potrzeba. Wszystko umieszczone jest w jednym modelu, więc nie jest potrzebny import oraz synchronizacja wszystkich plików.

Leave a comment