Skip to content Skip to footer

Zatrzymanie ciężarówki we Włoszech – dlaczego warto skorzystać z pomocy prawnika?

Włochy to jeden z najczęstszych kierunków, jeśli chodzi o polski transport. Nawet jeśli nie są miejscem docelowym, to stanowią bardzo ważny szlak transportowy, zwłaszcza północ kraju. Kierowcy, którzy wybierają się w te okolice, powinny być przygotowani na spotkanie z włoską policją. Jednym z problemów, który może im się przytrafić, jest odebranie i zatrzymanie samochodu przewozowego. Na jakiej podstawie funkcjonariusze zatrzymują ciężarówkę? Kiedy przyda się adwokat prawo transportowe Włochy? I gdzie szukać takiego wsparcia prawnego?

Problem polskich kierowców: zatrzymanie ciężarówki we Włoszech

Poruszając się po włoskich drogach, trzeba mieć świadomość odmiennych przepisów prawa drogowego oraz transportowego. Bardzo często to ich nieznajomość jest przyczyną zatrzymania. Zdarza się także niedopełnienie formalności, zagubienie prawa jazdy czy kolizje. W wielu przypadkach włoska policja ma prawo nie tylko wystawić mandat, ale też zatrzymać samochód przewozowy.Zatrzymanie ciężarówki może stanowić sankcję pośrednią lub bezpośrednią. Stanowi środek dyscyplinujący pośredni, kiedy funkcjonariusze nie mają innej możliwości wyegzekwowania kary – na przykład kiedy kierowca nie jest w stanie ze skutkiem natychmiastowym opłacić mandatu za złamanie przepisu prawa drogowego. O sankcji bezpośredniej mowa, kiedy dojdzie do naruszenia ustawy o przewozie towarów – wystarczy, że kierowca nie przedstawi stosownego międzynarodowego zezwolenia. Inna możliwość to brak prawa jazdy. Zatrzymanie ciężarówki we włoszech to nie tak rzadki przypadek, chociażby dlatego, że włoskie prawo wymaga natychmiastowego wyegzekwowania kary, na co wielu nie jest przygotowanych.

Prawo transportowe we Włoszech kancelaria, czyli jak znaleźć profesjonalną pomoc prawną

Jak sobie radzić, gdy dojdzie do zatrzymania ciężarówki we Włoszech? Pierwszym odruchem powinien być kontakt ze specjalistą – tym najodpowiedniejszym będzie adwokat prawo transportowe Włochy. Dane kontaktowe do zaufanego prawnika warto mieć zawsze pod ręką. Jeśli to jednak pierwszy kontakt z włoską policją, a kierowca nie jest przygotowany, natychmiastowe wsparcie oferuje każda profesjonalna kancelaria. Wystarczy przejrzeć te, które mają w ofercie prawo transportowe we Włoszech kancelaria. Na miejscu pracują prawnicy, którzy pomagają w sytuacjach kryzysowych na drodze, a także oferują wsparcie prawne w jak najszybszym odzyskaniu ciężarówki.

Leave a comment