Skip to content Skip to footer

Angielski jest dla wszystkich

Nauka języków obcych nie należy do najłatwiejszych. W szkole mamy zazwyczaj dwa języki obce naraz, ale po ukończeniu szkoły okazuje się, że nie potrafimy biegle mówić w żadnym z nich. Dlaczego tak jest? Zazwyczaj wynika to z tego, że po pierwsze nie chcemy się go uczyć, nie uważamy, a po drugie metody nauczania stosowane w szkołach nie zawsze spełniają oczekiwania zarówno uczniów, jak i ich rodziców.

Język angielski – gdzie możemy się go uczyć?

Tak naprawdę języka angielskiego możemy się uczyć niemalże wszędzie. Może być to nauka dzięki książkom po angielsku (można się zaopatrzyć w książki z tłumaczeniem polskim pod spodem), dzięki filmom z napisami lub bez, jak i dzięki po prostu podręcznikom do języka angielskiego. Warto jest się uczyć i rozwijać. Język angielski jest używany w niemalże wszystkich krajach na świecie i nic w tym dziwnego – jest on niesamowicie łatwy do nauczenia się. Nie jest on jednakże jednolity w każdym z tych państw. Z tego powodu, że używa go prawie każdy, w wielu krajach brzmi on zupełnie inaczej. Bardzo dobrym przykładem w tym wypadku może być różnica pomiędzy językiem angielskim używanym w Anglii, jak i w Ameryce. Istnieją tu bowiem bardzo duże rozbieżności, które czasami nie pozwalają się tym obu nacjom dogadać.

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć na temat języka angielskiego?

Gdy zaczynamy pobierać naukę języka angielskiego, wtedy powinniśmy wiedzieć o tym, że jedynie systematyczna nauka może nam pomóc w zachowaniu oraz utrwaleniu swojej wiedzy. W innym wypadku po prostu nie spamiętamy tego, co chcielibyśmy umieć. Należy pamiętać także o tym, że każdy z nas posiada różne predyspozycje odnośnie talentu językowego. Jednemu bardzo szybko będzie przychodziło uczenie się gramatyki oraz nowych słówek, a druga osoba będzie podminowana, ponieważ będzie miała z tym bardzo poważne problemy. Nie można generalizować, że nauka języka obcego nie wiąże się z dużym nakładem czasu, pieniędzy oraz wysiłku. Warto jest umieć języki obce i jest to bezsprzeczne. Każdy z nas tak naprawdę powinien umieć mówić po angielsku. Możemy uczyć się angielskiego na przykład w autobusie na słuchawkach słuchając słownika języka angielskiego. Możliwości jest naprawdę sporo i tylko od nas zależy, jaką metodę nauki dla siebie wybierzemy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House Wrocław.

Leave a comment