Skip to content Skip to footer

Lokal do wynajęcia w Katowicach

Katowice to niezwykle atrakcyjne miasto dla przedsiębiorców i osób, które mają pomysł na własny biznes. Mnóstwo mieszkańców, doskonałe lokale pod wynajem oraz świetne podejście urzędników do nowych firm sprawia, że młode osoby nie boją się ryzyka, by rozpocząć coś na własną rękę. Zanim jednak na dobre rozkręci się działalność potrzebne będzie odpowiednie miejsce. I tu pojawia się pytanie: jaki lokal wybrać?

Dobry czas

Przeglądając lokalną prasę oraz internet można znaleźć wiele ciekawych ogłoszeń dotyczących lokali na wynajem. Lokale do wynajęcia Katowice różnią się jednak między sobą wieloma aspektami. Klienci mogą wybierać miejsca o mniejszej lub większej powierzchni, z pełnym wyposażeniem lub bez, z różnymi dodatkowymi udogodnieniami. W zależności od rodzaju działalności, którą chce się prowadzić w konkretnym miejscu – zwraca się uwagę na poszczególne cechy danego lokalu.

Ceny

Szczególnie dla osób początkujących cena gra ogromną rolę. Za lokal do wynajęcia w Katowicach o powierzchni maksymalnej do 50m2 trzeba wydać około 2000 zł – 3000 zł za miesiąc. Do tego często dochodzą opłaty za prąd, gaz, internet itp. Mimo, iż dla wielu jest to cena dość wygórowana, warto zaznaczyć, iż taki koszt lokali do wynajęcia utrzymuje się w większości dużych miast w Polsce.

Na co zwracają uwagę klienci?

Osoby, które chcą samodzielnie prowadzić swoją działalność oglądają lokale do wynajęcia katowice o niedużym metrażu lecz w dobrej lokalizacji. Takie miejsce bowiem musi być łatwo dostępne dla nowych, potencjalnych klientów oraz widoczne. Nie ma tu więc mowy o słabej okolicy i obdartych budynków. Warto także zwrócić uwagę na otoczenie czyli czy są np. miejsca do parkowania, czy są sklepy, czy jest w pobliżu dogodna komunikacja.

Wygoda to podstawa

Wiele osób, które inwestuje w taki lokal naprawdę chce, by były to dobrze wydane pieniądze. Dokładnie więc sprawdza się na etapie poszukiwań czystość i dbałość o lokal właścicieli, sprawdza się otoczenie oraz uzgadnia się wszystkie szczegóły z właścicielem, by później nie było żadnych nieporozumień. To wszystko bowiem ma ogromny wpływ na komfort prowadzenia w danym miejscu działalności oraz czy taka współpraca będzie krótko czy długo-terminowa? Ponadto, dobrze jest sprawdzić dokumenty dotyczące lokalu, czy aby na pewno osoba, która proponuje jego najem ma do tego prawo? Czy lokal nie jest zadłużony i za chwilę decyzją sądu nie trzeba będzie jego opuszczać?

Leave a comment