Skip to content Skip to footer

Apartamenty inwestycyjne na kredyt. Czy to ma sens?

Wiele osób doskonale wie, że inwestycje w nieruchomości to świetny pomysł i szansa na zysk. Nie każdy jednak ma na tyle dużo gotówki by inwestować w dobre nieruchomości – takie jak luksusowe mieszkania. Apartamenty na sprzedaż jednak sporo kosztują. Czy takie apartamenty inwestycyjne warto kupować na kredyt? Jak najbardziej tak. Apartamenty inwestycyjne można kupować na kredyt, a z zysków spłacać raty. Takie apartamenty na sprzedaż można więc mieć praktycznie za darmo, nie inwestując w nie swej gotówki.

Apartament na kredyt – jak go spłacić?

Inwestycje w nieruchomości można kredytować. Przykładem są tu apartamenty na sprzedaż. Kupując taki apartament działamy w celu jego wynajmowania i czerpania z tego zysków. Jeśli będzie to atrakcyjny apartament, cena najmu może być dużo większa niż rata kredytu. Z powodzeniem więc z pieniędzy płaconych przez najemców można spłacać kolejne raty kredytu. Po latach takiego działania, gdy już apartament zostanie spłacony, stanie się on nasza własnością. Już bez zastawu bankowego. Można będzie dowolnie nim rozporządzać

Cena apartamentu nie zmaleje

W czasie spłacania kredytu cena takiego apartamentu na pewno nie spadnie. Ceny wszystkich nieruchomości bowiem rosną, tym bardziej takich, które są atrakcyjne. Po wielu latach wynajmowania apartamentu i spłacania kredytu za niego, przejdzie on na naszą własność, nie będzie już na nim zastawu bankowego. Taki apartament można bardzo korzystnie sprzedać, a praktycznie wszystkie pieniądze będą naszym zyskiem, bowiem raty kredytu przecież płacone były z pieniędzy uzyskanych od najemców. Po sprzedaży apartamentu, z powodzeniem będzie można uzyskane pieniądze zainwestować – na przykład – w inne nieruchomości – apartamenty lub mieszkania do wynajęcia. Działając w ten sposób, po latach, można stać się właścicielem wielu mieszkań lub apartamentów i czerpać wyższe zyski z ich wynajmowania. W razie potrzeby zaś po prostu takie mieszkanie lub apartament – albo kilka z nich – sprzedać.

Kupowanie nieruchomości na kredyt nie zawsze jest rozsądnym pomysłem. Apartamenty inwestycyjne na kredyt to jednak pomysł wart rozważenia. Na zakupie takiego apartamentu można bowiem zyskać. Trzeba rzecz jasna jednak regularnie płacić poszczególne raty kredytu, z czasem zaś spłacić go w całości.

Leave a comment