Skip to content Skip to footer

Co to jest pianka polietylenowa?

Pianka polietylenowa to popularny materiał wykorzystywany w budownictwie oraz do zabezpieczenia opakowań oraz różnego rodzaju towarów. Pianka polietylenowa zwana jest także piątką techniczną i stosowana jest w różnych branżach.

Pianka polietylenowa właściwości

Pianka techniczna jest materiałem stosowanym do zabezpieczania towarów. Pianka polietylenowa w rolkach ma różne wymiary i stanowi zamiennik kartonowych zabezpieczeń. Pianka polietylenowa producent stworzył ja na wzór folii stretch. Pianka techniczna jest idealnym zabezpieczeniem przed wilgocią oraz uszkodzeniami mechanicznymi i zarysowaniami. Na rynku dostępna jest także samoprzylepna pianka workach, która skutecznie izoluje termicznie i nadaje się do używania w branży budowlanej.

Zastosowanie pianki technicznej

Pianka stosowana jest jako izolator akustyczny do podłóg pływających oraz paneli podłogowych. Świetnie powiem tłumie dźwięki uderzeniowe i dodatkowo izoluje. Pianka techniczna nadaje się to uszczelnień pokrycia dachowego a także izolacji termicznej pod ogrzewaniem podłogowym. Pianka polietylenowa producent oferuje także samoprzylepną piankę w rolkach która ma grubość od 1 mm do nawet 100 mm. Pianka polietylenowa w rolkach kosztuje w zależności od grubości 25 do 45 zł/m².

Zalety pianki technicznej

Pianka polietylenowa jest lekka i skutecznie chroni przed zarysowaniami oraz zabrudzeniem i uszkodzeniami mechanicznymi. Pianka techniczna jest dźwiękochłonna i odporna na pleśń, a także nie pochłania wilgoci i jest paroszczelna. Dlatego idealnie nadaje się do ocieplania dachu zabezpieczenia ogrzewania podłogowego. Pianka nie ma zapachu i nie wydziela żadnych pyłów i nadaje się do dalszej obróbki. W swoim składzie pianka nie zawiera szkodliwych substancji, co pozwala na stosowanie jej również w branży spożywczej. Warunkiem stosowania pianki technicznej gałęzi spożywczej posiadanie wszystkie niezbędnych atestów umożliwiających kontakt pianki z żywnością. Dzięki swoim właściwościom dźwiękochłonnych oraz odporności na uszkodzenia pianka polietylenowa stosowana jest także w branży budowlanej i skutecznie zastępuje tradycyjne materiały oraz różnego rodzaju rozwiązania. Pianka techniczna jest skutecznym zabezpieczeniem towaru podczas transportu oraz skutecznie izoluje i wygłusza.

Leave a comment