Skip to content Skip to footer

Bezpieczeństwo i zysk

Monety złote od setek lat pozostają kluczowym sposobem na oszczędzanie kapitału wśród warszawiaków. Dowodem na to są liczne, monety i kosztowności znajdowane przy pracach remontowych w ścianach kamienic na Śródmieściu czy Pradze. Aby jednak odzyskać zaklętą w monetach wartość kapitału, trzeba skorzystać z usług typu skup monet warszawa. Czy warszawski rynek jest korzystny pod względem skupu monet czy też lepiej udać się w tym celu do innego miasta?

Skup monet warszawa – ilość i rodzaje skupów

W stolicy funkcjonuje kilkadziesiąt różnej wielkości skupów złota. Tylko niektóre najmniejsze z nich utrzymują się wyłącznie z obrotu złotem, większe stanowiące część korporacji obracających kruszcami, traktują skup złotych monet jako działalność dodatkową. Największy Skup złota warszawa to firma Mennica Skarbowa, która jest potentatem na tym rynku w Polsce. Oferuje ona sprzedaż i skup setek rodzajów monet, a kupione u niej produkty mają gwarancję skupu. Jednak pomimo ogromnego bezpieczeństwa i gwarancji najwyższej jakości, mennica nie ma najlepszych cen, można powiedzieć, że są one przeciętne.

Spośród stacjonarnych siedzib większych firm obrotu złotem największe firmy z kategorii skup złota warszawa znajdują się przy ulicach Hożej, Okopowej, Bartniczej, Czardasza czy Świętokrzyskiej. Małe kantory i antykwariaty mają zaś siedziby przy ulicach Światowida, Antalla oraz Mrówczej. O ile większe skupy mają świetnie prowadzone strony internetowe, z których poznać można bieżące ceny kruszcu, to mniejsze przedsiębiorstwa często ustalają ceny w zależności od kursu i warto tam od czasu do czasu zajrzeć by poznać aktualne ceny.

Cechy warszawskiego rynku monet

Warszawski rynek monet złotych jest dużym rynkiem o wielomilionowych obrotach. Wielka liczba punktów i ograniczona klientela sprawia, że skupy muszą zachować konkurencyjność i dbać o to by klient chciał wybrać właśnie ich. Z tego też powodu nie ma sensu w celu sprzedaży monet udawać się poza Warszawę, bowiem może się okazać, że poza stolicą ceny będą dużo większe.

Warto wykorzystywać pewną zasadę. Niemal każdy duży skup złotych monet ma nieco tańsze popularne monety bulionowe takie jak Krugerrand, Britannia czy Rok tygrysa. Droższe są tu jednak mniej znane monety historyczne czy kolekcjonerskie. Te z kolei często mają lepszą cenę w małych antykwariatach, w których istnieje możliwość targu. Warto więc na bieżąco sprawdzać ofertę i wybrać najbardziej korzystny skup monet w Warszawie.

Leave a comment