Skip to content Skip to footer

Czym powinny charakteryzować się profesjonalne środki czystości?

Profesjonalne środki czystości dla hoteli są wyjątkowo poszukiwane przez wszystkich, którzy pracują w branży HoReCa. Są to preparaty przeznaczone do zastosowania w celu utrzymania czystości w miejscach, które odwiedzają goście. Czym powinny się charakteryzować? O czym pamiętać, kupując je?

Karta charakterystyki produktu

Każdy profesjonalny środek chemiczny powinien mieć swoją kartę charakterystyki produktu. Karta ta powinna znajdować się np. u kierownika hotelu, który ma wszystkie niezbędne dokumenty potwierdzające czystość w budynku.

W karcie znajdują się informacje na temat tego, jak Profesjonalne środki czystości dla hoteli powinny być używane, jakie mogą wystąpić działania niepożądane na skutek kontaktu ze skórą człowieka oraz co zrobić w razie wystąpienia takiego kontaktu.

Na karcie znajduje się też dokładny skład produktu. Dzięki temu w razie zatrucia lekarze mogą szybko zidentyfikować problem i podać pacjentowi odpowiednią odtrutkę.

Odpowiednie pH

Bardzo ważne jest to, by środki czystości w hotelu miały odpowiednie pH. Dlatego też przed ich użyciem powinno się sprawdzić ich odczyn przy pomocy paska lakmusowego. Można wykorzystać go do przeprowadzenia krótkiego i wiarygodnego testu, który pozwoli potwierdzić, że preparat można użyć.

Zwykle profesjonalne środki są rozwadniane w celu uzyskania odpowiedniego pH. Zwykle nie jest ono obojętne, ale delikatnie zasadowe. Dokładna informacja co do tego, jakie pH jest zalecane w przypadku konkretnego preparatu, znajduje się na jego etykiecie lub karcie charakterystyki produktu.

Koncentraty

Zwykle profesjonalne środki czystości dla hoteli są sprzedawane w formie wydajnych koncentratów. Można rozcieńczyć je tuż przed użyciem. Dzięki temu oszczędza się miejsce potrzebne do przechowywania produktu oraz zmniejsza się koszty jego transportu.

Czasami możliwe jest też wykorzystanie preparatu w formie skoncentrowanej. Może on posłużyć do usuwania wyjątkowo silnych zabrudzeń. Koniecznie jednak trzeba pamiętać wtedy o odpowiednim zabezpieczeniu skóry.

Leave a comment