Skip to content Skip to footer

Co to jest oprogramowanie Solidworks?

Solidworks jest to oprogramowanie do automatyzacji projektowania mechanicznego, które służy do produkcji części, złożeń i dokumentacji. W Solidworks wykorzystuje się interfejs, który jest łatwy do opanowania, oraz ma najwyższą jakość projektowania dla inżynierów i projektantów tworzących modele 3D, a także dokumentację 2D z indywidualnych części.

Jak pracuje oprogramowanie Solidworks online?

Solidworks online tworząc model pracuje z inteligentnymi, operacjami geometrycznymi, które są łatwe do zrozumienia. Są to dodania, wycięcia, otwory, żebra, sfazowania, pochylenia, żebra. W czasie tworzenia są one bezpośrednio stosowane do elementu edytowanego.

Z jakich operacji powstają modele trójwymiarowe?

Są to operacje szkicowane, które oparte jest na szkicu dwuwymiarowym 2D. Szkic ten przekształca się wyciągając bryłę po profilach albo ścieżce.

Operacje modyfikujące są tworzone bezpośrednio w modelu bryłowym.sa to zaokrąglenia i sfazowania.

Program Solidworks – co trzeba o nim wiedzieć?

Solidworks online to oprogramowanie, które jest jednym z najbardziej popularnych w Polsce. Korzystają z niego firmy małe, średnie oraz duże. W przypadku Solidworks cena licencji jest niewygórowana w stosunku do tego co program tan oferuje. Jest on prosty w obsłudze, można się go szybko nauczyć, łatwo go też wdrożyć. Program ten dostępny jest w trzech pakietach. Są to Standard, Proffesional i Premium.Solidworks standard to podstawowa wersja tego programu, która przeznaczona jest dla firm projektowych i produkcyjnych. Firmy takie potrzebują podstawowych narzędzi do projektowania produktów, mechanizmów, pojazdów mebli narzędzi oraz wielu innych funkcji. Program ten zawiera możliwość rysowania w 3D części i złożeń. Można tu także modelować powierzchniowo i bryłowo. Wersja ta ma możliwość projektowania konstrukcji spawanych, arkuszy blach i form wtryskowych.

Zalety oprogramowania Solidworks

Przede wszystkim jest on intuicyjny i prosty w obsłudze. Można szybko i łatwo wprowadzać zmiany w projekcie, można swobodnie wymieniać dane pomiędzy systemami CAD/CAM/CAE/PDM/. Ma on także integrację z systemami do projektowania elektroniki i możliwość ingerencji danych z systemami ERP. W Solidworks cena licencji zawiera także roczne wsparcie techniczne.

Leave a comment