Skip to content Skip to footer

Co warto wiedzieć o kursach językowych?

Na kurs hiszpańskiego zapisuje się coraz więcej osób pragnących szybko nauczyć się jednego z najładniejszych języków obcych. Jak się okazuje w praktyce, nauczenie się go wcale nie jest takie trudne. Jak więc to zrobić szybko i sprawnie?

Profesjonalna szkoła językowa

Kurs hiszpańskiego dostępny jest w każdej profesjonalnej szkole językowej. Obok języka angielskiego i niemieckiego, kurs hiszpańskiego cieszy się największym zainteresowaniem wśród kursantów. Wiele z nich chce po prostu nauczyć się kolejnego języka obcego, podczas gdy inni muszą znać dodatkowy język np. w pracy.

W zależności od potrzeb można zdecydować się na szybki kurs (np. 30-dniowy), jak i na kurs roczny. Ta ostatnia propozycja jest zdecydowanie najlepsza, gdyż w małych grupach co najmniej dwa razy w tygodniu lektor stara się efektywnie nauczyć kursantów porozumiewania się językiem hiszpańskim.

Kiedy najlepiej zapisać się na taki kurs?

Większość osób decyduje się w okresie wakacyjnym poszerzać swoją wiedzę. Niektóre osoby pragną jednak rozpocząć intensywną naukę od września. Roczny kurs sprawia, iż naprawdę wiele można się nauczyć, a po skończonym kursie (i zdanym egzaminie) kursanci otrzymują certyfikat ukończenia kursu. Przydaje się ona w wielu sytuacjach.

Lektorzy oferują zajęcia indywidualne, jak i w małych grupach. Można także wraz ze znajomymi wybrać kurs, na którym lektor skupi się np.: na mówieniu lub pisaniu. Można także poprosić o zajęcia, na których słownictwo będzie nawiązywać do słownictwa używanego w określonej branży. Na tego rodzaje kursów decydują się często zakłady pracy.

Lektorzy, materiały – to wszystko ma znaczenie

Tak naprawdę dobre szkoły językowe gwarantują wszystkie niezbędne materiały kursantom do nauki. Nie trzeba się martwić o książki, o jakiekolwiek inne pomoce naukowe. Co ważne, prowadząc tego typu zajęcia starają się, by każde z tych zajęć urozmaicone były piosenkami/rozmówkami itp.

Dodatkowo, warto także podkreślić wielką rolę lektorów. Szkoły językowe najczęściej zatrudniają osoby, które pasjonują się nauczaniem, dlatego też mają one świetnie podejście do kursantów. Zdarzają się także obcokrajowcy z którymi nauka wchodzi na bardzo wysoki poziom. Nie każdemu jednak pasuje to, iż lektor nie mówi w ogóle w języku polskim.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House Wrocław.

Leave a comment