Skip to content Skip to footer

Co warto wiedzieć o piance polietylenowej?

Pianka polietylenowa kojarzy się przede wszystkim z branżą transportową, gdzie dobre zabezpieczenie towaru jest najważniejsze. Nie znaczy to, że jest to jedyne jej zastosowanie. Czym jest i gdzie można zastosować piankę polietylenową?

Pianka polietylenowa – co to jest?

Chcąc wytworzyć piankę polietylenową w pierwszej kolejności należy wyprodukować LDPE, czyli polietylen o małej gęstości, który jest bezbarwny, lekki, miękki i elastyczny. Po spienieniu go gazami obojętnymi można uzyskać piankę polietylenową.

Pianka polietylenowa jest przede wszystkim bardzo wytrzymała na uszkodzenia. Trudno ja rozerwać. Jest to materiał miękki, który wykazuje duże zdolności amortyzacyjne. Dużą zaletą jest również odporność na wodę. Dzięki tym cechom jest to materiał, który chętnie wykorzystywany jest w wielu sytuacjach.

Pianka polietylenowa – gdzie można ją wykorzystać?

Pianka w arkuszach najczęściej wykorzystywana jest w transporcie. Miękki, odporny materiał stanowi idealną ochronę dla delikatnych sprzętów. Najczęściej wykorzystywany jest jako wypełniacz kartonów w trakcie transportu elektroniki, która jest wyjątkowo delikatna i potrzebuje niezawodnego materiału, który będzie chronił towar w czasie podróży.

Warto wiedzieć, że pianka polietylenowa wykorzystywana jest nie tylko w transporcie. Świetnie sprawdza się również w medycynie oraz rehabilitacji. Można z niej wykonać maty do ćwiczeń, akcesoria do pływania, wałki do masażu, stabilizatory oraz gorsety rehabilitacyjne.

Pianka w arkuszach znalazła swoje zastosowanie również w budownictwie. Dzięki właściwościom termoizolacyjnym świetnie sprawdza się jako otulacz do rur. Sprawdza się również wszędzie tam, gdzie ważne jest zabezpieczenie powierzchni przez działaniem wody.

Pianka w arkuszach wykorzystywana jest również wszędzie tam, gdzie niezbędna jest izolacja akustyczna. Można wykorzystać ją na podłodze pod panele, ale również stanowi dobre zabezpieczenie podłóg pływających.

Pianka polietylenowa stanowi również dobre zabezpieczenie na podłogi tam, gdzie znajdzie się ogrzewanie podłogowe.

Pianka w arkuszach jest materiałem, który przydaje się w wielu branżach. Jej dużą zaletą, którą doceniają przedsiębiorcy jest niska cena, która zawsze ma znaczenie.

Leave a comment