Skip to content Skip to footer

Wygodne i oryginalne krzesła lub stołki barowe

Szukasz modnych i oryginalnych modeli krzeseł barowych do kuchni? Nie wiesz czym kierować się przy wyborze odpowiedniego krzesła i jak dobrać je do stylu aranżacji wnętrza? Dowiedz się, jakie są najpopularniejsze rozwiązania i modele oraz jak dobrać je do klasycznego, rustykalnego lub industrialnego charakteru kuchni.

Jaki jest najlepszy materiał do produkcji krzeseł barowych?

Hokery, stołki lub krzesła barowe, używane i ustawiane są najczęściej przy barkach, wysuniętych blatach lub wyspach kuchennych. Bardzo ważną kwestią jest materiał, z jakiego dane modele są wykonane. Kierując się łatwością użytkowania i czyszczenia siedziska i nóg krzesła, dobre jest wybrać krzesła z metalu lub mocnego tworzywa. Nie wymagają częstej pielęgnacji. Przy braku obić siedziska łatwo jest utrzymać je w czystości.

Krzesła drewniane, choć piękne i szlachetne w swoim wyglądzie, są trudniejsze w utrzymaniu. Posiadają najczęściej tapicerowane siedziska, które łatwo zabrudzić. W przypadku użytkowania krzeseł przez dzieci dobrze jest wybrać te wykonane z plastiku lub metalu.

Jak dobrać styl krzesła lub stołka kuchennego do stylu aranżacji?

Drewniane stołki barowe do kuchni są najbardziej popularne. Doskonale uzupełniają klasyczny wystrój kuchni, w której blaty, fronty i inne dodatki wykonane są z drewna. Najbardziej klasycznym modelem krzesła barowego jest wersja z czterema drewnianymi nogami. Przywodzą na myśl klasyczne krzesła barowe.

Krzesła i stołki do kuchni tworzywa lub metalu, doskonale podkreślą industrialny lub loftowy charakter aranżacji kuchni. Bardzo dobrze wpisują się w awangardowy lub eklektyczny styl wystroju przestrzeni kuchennej, lub jadalnianej. Modele z tych materiałów oferowane są w wielu wariantach kolorystycznych. Bardzo często produkowane są w futurystycznych kształtach i formach.

Jak dobrać stołki barowe do wysokości stołu lub barku?

Krzesła, jak powszechnie wiadomo, powinny być dopasowane do wysokości blatów lub stołów. Dzięki temu będą wygodne podczas użytkowania. Na przykład płaszczyzna robocza standardowej wyspy kuchennej jest na wysokości 110 centymetrów. Dlatego Krzesło barowe do kuchni, aby dobrze spełniało swoją funkcję, powinno mieć siedzisko umiejscowione 30 centymetrów poniżej blatu. Z kolei podpórka na nogi, aby spełniała dobrze swoją funkcję, powinna być na wysokości 40 centymetrów poniżej siedziska.

Dla wygody użytkownika dobrze jest, gdy samo siedzisko ma wymiary około 40 X 40 centymetrów. Przy takich wymiarach, krzesło barowe do kuchni nie zajmuje dużo miejsca. Dla pełniejszej wygody dobrze jest, gdy stołki barowe do kuchni posiadają oparcie. Jest to bardziej komfortowe rozwiązanie niż krzesło bez oparcia, gdzie ciało użytkownika jest bardziej napięte i sztywne.

Leave a comment