Skip to content Skip to footer

Content marketing – definicja i najważniejsze założenia

Obecnie działania w sieci wchodzą na zupełnie inny poziom i nie wystarczy już tylko reklamować swojej strony internetowej klientom, aby zwiększyć swoją sprzedaż – teraz liczy się wartościowy marketing treści.

Content marketing co to jest?

Content marketing to po polsku nic innego, jak marketing treści. Tylko co to dokładnie znaczy? Marketingiem treści należy nazywać pewien rodzaj strategii naszych działań w sieci, który ma na celu pozyskanie stałego grona klientów i wiernych odbiorców. W tym celu nie należy publikować pustych sloganów, komunikatów czy z niczym nie związanych artykułów, a w to miejsce postarać się o interesujące dla odbiorcy, estetycznie podane treści, po które chętnie będzie wracał. Oczywiście treści muszą zostać dopasowane do segmentu klientów, którzy są naszą grupą docelową. Chodzi przede wszystkim o to, aby nie „bombardować” potencjalnych klientów nic nie wnoszącymi reklamami, ale dzięki publikowaniu ciekawych dla nich treści powoli budować z nimi mocne, czasami nawet dość intensywne i długotrwałe relacje.

Jaki rodzaj treści jest najlepiej odbierany przez klientów?

To wszystko zależy od tego, co dokładnie oferujemy klientom (jaki jest nasz produkt), a także jak wygląda nasza grupa odbiorców. Jeśli np. zajmujemy się sprzedażą artykułów dla niemowląt, to naszą grupą docelową będą młode mamy w wieku przeważnie 25-35 lat. W tym przypadku z pewnością interesujące będą dla nich kolorowe prezentacje multimedialne, interesujące artykuły, z których mogą się czegoś nowego dowiedzieć, lub też zabawne grafiki. Publikując angażujące treści dla takiej grupy docelowej możemy liczyć na to, że grupa odbiorców będzie się stale powiększać. Budowanie relacji z odbiorcami to dość żmudna, wymagająca regularności praca, która potrafi być bardzo satysfakcjonująca.

Najważniejsze korzyści, jakie mogą płynąć z content marketingu

Dobrze dobrany oraz odpowiednio opublikowany marketing treści potrafi w znaczący sposób zmienić statystyki wyświetleń naszej strony internetowej. Dodatkowo content marketing potrafi również zwiększyć widoczność naszej strony internetowej w Google, a przede wszystkim pomaga w zbudowaniu zaufania klientów względem naszej marki. Zdobywanie nowych, zaangażowanych odbiorców oraz przyciąganie uwagi do swoich działań w sieci to jedne z kluczowych korzyści, jakie mogą płynąć z marketingu treści. Content marketing co to jest? To nic innego jak pozyskiwanie nowych, świadomych klientów.

Leave a comment