Skip to content Skip to footer

Jaki model fotela biurowego sprawdzi się najlepiej?

Fotel biurowy musi być nie tylko wygodny, ale również idealnie wpasowywać się w otoczenie. Dlatego też wybierając mebel należy starannie przemyśleć wiele kwestii.

Fotele z możliwością regulacji

Dobrym rozwiązaniem do zastosowania w biurze jest fotel obrotowy do komputera. Spędzając długie godziny w pozycji siedzącej należy zadbać o zdrowie kręgosłupa, a w tym niezwykle pomocny będzie dobór odpowiedniego siedziska. Fotel obrotowy do komputera, nawet ten najwyższej jakości nie jest dużym wydatkiem. Warto zatem stawiać przede wszystkim na jakość, co bez wątpienia przełoży się nie tylko na komfort użytkowania fotela, ale i pozytywny wpływ na stan kręgosłupa. Takie fotele posiadają możliwość regulacji wysokości siedziska, co pozwala na jego indywidualne dostosowanie do sylwetki.

Fotel biurowy z podnóżkiem i podłokietnikiem

Podłokietniki i podnóżki to bardzo ważne elementy, decydujące o komfortowym użytkowaniu fotela, dlatego też wybierając odpowiedni model do biura, warto zwracać uwagę na obecność tych elementów. Podłokietniki pozwalają na odciążenie dłoni, co pozwoli na odciążenie dłoni w czasie pracy. Podnóżki natomiast ułatwiają prawidłowe ułożenie stawów skokowych i kolanowych. Wybierając fotel z podnóżkiem warto jednak stawiać tylko na te modele, które mają możliwość regulacji zarówno jego wysokości, jak i kąta nachylenia.

Fotele kubełkowe

Kolejnym bardzo popularnym modelem siedziska biurowego są fotele kubełkowe. W tym przypadku dużą popularnością cieszą się modele z miękkim obiciem, w różnorodnej kolorystyce (najmniejszym zainteresowaniem cieszy się biały fotel biurowy, który choć estetyczny to jednak mało praktyczny ze względu na podatność na zabrudzenia). Ten model jest idealny dla osób wykonujących dynamiczne prace biurowe, pozostających w ciągłym ruchu. Dużą jego zaletą bez wątpienia jest fakt,że dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu oparcia, fotel idealnie dopasowuje się do ciała osoby w nim siedzącej.

Kolorystyka foteli biurowych

Biały fotel biurowy to bez wątpienia model bardzo uniwersalny, wpasowujący się w klimat każdego biura. Jednak choć jest bardzo estetyczny, to jednak w wielu przypadkach okazuje się być mało praktycznym rozwiązaniem. Zamiast bieli warto stawiać na inne klasyczne kolory – doskonale sprawdzi się odcień łączący czerń z szarością. Osobom, którym zależy na tym, by fotele były wyrazistym elementem pomieszczenia biurowego, powinny stawiać na intensywną kolorystykę.

Leave a comment