Skip to content Skip to footer

Cv – kilka zasad

Rekruterzy, podczas selekcji dokumentów aplikacyjnych mają do przejrzenia wiele cv. Początkowo dokonują wstępnej selekcji, skupiając się tylko na kluczowych zagadnieniach, jak doświadczenie zawodowe i umiejętności. Dlatego najważniejszą rzeczą jest odpowiednie wyeksponowanie informacji ważnych ze względu na rodzaj stanowiska, o które się ubiegamy.

Jak napisac cv

Jeżeli już wiesz, jak się pisze cv, musisz też wiedzieć na co zwracać uwagę, aby pracodawca zaprosił cię na rozmowę kwalifikacyjną. Doświadczenie zawodowe i umiejętności to tylko część sukcesu. Musisz podać najważniejsze informacje ze swojego życiorysu zawodowego pod kątem ich przydatności na stanowisku, na które aplikujesz. Niedopuszczalne jest pisanie cv szablonowo i wysyłanie ich do wielu firm. Potencjalny pracodawca musi czuć, że znasz zasady, jak pisać cv i robisz to w celu aplikowania właśnie na to stanowisko, które on oferuje.

Doświadczenie zawodowe w cv jak napisać

Jeżeli nie masz zbyt długiego doświadczenia, nie staraj się na siłę uszczęśliwić potencjalnego pracodawcy wymieniając po kolei zakres czynności na kolejno odbywanych stażach czy wolontariatach. Wystarczy podać daty zatrudnienia, zakłady pracy i stanowiska w odwróconej kolejności chronologicznej, czyli najnowsze na początku. Jeżeli masz pokaźny bagaż doświadczeń zawodowych również nie przepisuj całego zakresu czynności wykonywanych na każdym stanowisku. Przy dwóch ostatnich stanowiskach dodaj skrótowy opis wykonywanych czynności. Najistotniejsze informacje w cv to te, które są najświeższe.

Powinieneś niektóre informacje pogrubić, czy też zaznaczyć innym kolorem, aby zwiększyć czytelność tekstu i zwrócić uwagę na najważniejsze informacje w cv, które napiszesz na potrzeby konkretnego pracodawcy.

Jak napisac cv, aby rekruter cię zauważył

Niewielu kandydatów wie, jak pisać cv, aby zainteresować potencjalnego pracodawcę. Zaleca się, aby na samej górze, obok nazwiska i imienia wstawić krótki opis tego:
– kim jesteś („Jestem samodzielną księgową, z 15-letnim doświadczeniem”),
– jakie masz osiągnięcia zawodowe („Współpracując z Główną Księgową zorganizowałam pracę działu księgowości od podstaw i działam aktywnie w Stowarzyszeniu Księgowych”),
– jakie masz cele („Zależy mi na dalszym rozwoju zawodowym w obszarze księgowości”).Ten prosty trick pozytywnie zaskoczy rekrutera, który doceni to, że wiesz jak pisać cv.

Poprawność językowa

Jest nie do przecenienia. Najlepiej opracowane cv, które zawiera błędy ortograficzne czy literówki sprawi wrażenie pisanego na odczepne i może cię zdyskwalifikować już na wstępie. Dlatego musisz je przeczytać kilkakrotnie, najlepiej w pewnym odstępie czasu.

Cv jak napisać. Czy już wiesz?

Leave a comment