Skip to content Skip to footer

Czekoladki reklamowe – słodki sposób na przyciągnięcie klientów

Chcąc przyciągnąć nowych klientów, firmy szukają coraz to nowych pomysłów, by wyróżnić się na tle konkurencji. Nieraz trzeba dużo zachodu i pomysłowości, by znaleźć całkowicie nowatorskie rozwiązanie, które będzie odpowiednie. Czasem jednak wystarczy nieco podpatrzeć konkurencję i podjąć podobne działania, szczególnie gdy widzimy, że pomysł się spodobał.

Wcale nie takie nowe rozwiązania

Pomysły marketingowe, które ktoś już z sukcesem zastosował w innych firmach, czy w kompletnie innych branżach niż nasza, mogą być całkiem niezłym rozwiązaniem. Dlaczego? Ponieważ widzimy już na ile zostały one zaakceptowane przez odbiorców i możemy zdecydować, czy się nam opłacają. Jeśli tak, to pozostaje nam tylko odpowiednio je zaadaptować, by spełniały nasze wymagania. Takim rozwiązaniem są słodycze reklamowe. Pojawiły się stosunkowo niedawno, ale już są wykorzystywane przez szereg firm z różnych branż.

Czekoladki reklamowe? Ale ja nie jestem z branży cukierniczej!

Nie ma najmniejszego powodu, by kojarzyć słodycze reklamowe z branżą cukierniczą czy spożywczą – w końcu to nie my je wytwarzamy, ale producent słodyczy reklamowych. My wybieramy, jakie cukierki czy np. czekoladki nas interesują, a następnie te słodycze producent wykonuje na nasze zamówienie.

Branża inna niż cukiernicza nie jest przeszkodą – słodycze te mają reklamować naszą markę, a nie stanowić produkt sam w sobie. Dlatego też czekoladki reklamowe producent odpowiednio personalizuje w zależności od klienta. Zatem jeśli np. cukierki zamawia duża korporacja czy bank, to producent słodyczy reklamowych umieszcza na nich logo firmy lub też jakieś krótkie hasło, które kojarzy się z firmą.

Jakie słodycze producent oferuje najczęściej?

Tutaj mamy bardzo bogatą ofertę. Możemy wybierać spośród czekoladek, bombonierek, krówek, karmelków, lizaków czy żelków, które również kształtem mogą nawiązywać do danej branży. Czekoladki reklamowe producent zatem nie tylko pakuje w odpowiednie opakowanie reklamowe np. z logo, ale też sprawia, że kojarzą się one z daną marką (kolorem, kształtem itp.).

Jak wybrać najlepsze słodycze reklamowe

Wybór producenta słodyczy reklamowych w dużym stopniu opiera się na wyglądzie opakowania, które w tym przypadku niesie praktycznie całą informację, którą chcemy przekazać klientowi. Jednak nie można tutaj zapomnieć o jakości wybranych słodyczy. Duże znaczenie ma ich smak czy wygląd samego cukierka lub czekoladki, które również powinny przypaść odbiorcy do gustu. Pozytywne skojarzenie z wysokiej jakości słodyczami wywoła analogiczny efekt w odniesieniu do marki, którą one reklamują.

Cukierki i czekoladki reklamowe to ciekawy i całkiem skuteczny sposób na pozyskanie nowych i ugruntowanie przywiązania stałych klientów. Dlatego też warto zwrócić uwagę, czy wybrane słodycze producent tworzy z należytą starannością i zadowolą one odbiorców. Z całą pewnością słodycze reklamowe warto wykorzystać podczas swojej akcji promocyjnej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://www.gniewko-kluczewo.pl/