Skip to content Skip to footer

Czy promocja w social media jest potrzeba?

Duże firmy i przedsiębiorstwa już od dawna korzystają z różnych form promocji czy reklamy. Jest to nieodłączny element funkcjonowania danej firmy oraz sposób na kontakt z klientami. Dzięki reklamie i rozpoznawalności marki można zwiększyć sprzedaż oraz budować lojalność stałych klientów.

Małe firmy a reklama

W mniejszych przedsiębiorstwach, zatrudniających kilka lub kilkanaście osób, temat reklamy i promocji często jest pomijany. Nie każdy właściciel zna się na marketingu, a zatrudnienie odpowiedniej osoby często wiąże się ze sporymi kosztami.

O ile reklama w gazecie czy innych mediach jest dość powszechna, o tyle promocja w internecie wciąż dla wielu jest zagadką. Prowadzenie fanpage cena powinno być już naturalnym krokiem, w każdej firmie.

Prowadzenie fanpage cena

Wielu właścicieli czy dyrektorów, zadaje sobie pytanie: konto firmowe na Facebooku ile kosztuje? Odpowiedź nie jest jednak oczywista. Każde konto na Facebooku jest darmowe. Koszty, jakie ponosi firma, dotyczą tylko i wyłącznie promocji treści oraz reklam sponsorowanych.

W zasadzie każda firma może prowadzić takie konto na swój sposób i tylko od pomysłów i kreatywności osób, które publikują treści, będzie zależało, ile to będzie kosztowało.

Można robić to całkowicie za darmo lub wydać na konto firmowe bardzo dużo pieniędzy.

Konto firmowe na Facebooku ile kosztuje?

Odpowiadając na to pytanie, należy się zastanowić, czego tak naprawdę firma oczekuje od takie fanpage’a. Ważne jest więc przygotowanie odpowiedniej strategii. Należy dobrze zaplanować treści oraz odpowiednie grafiki, które powinny być publikowane regularnie na stronie.

W tym celu należałoby zatrudnić odpowiednie osoby, które będą się zajmowały całą oprawą oraz przygotowaniem materiałów. W mniejszych firmach może to być problem, ze względu na brak wystarczających funduszy.

Tu z pomocą przychodzą wyspecjalizowane w marketingu sieciowym firmy. Nawiązując z nimi współpracę, można oczekiwać wsparcia w całym procesie, od założenia konta firmowego, przez przygotowanie odpowiednich treści i promocję. Dodatkowo oferują również przygotowywanie statystyk i bieżących raportów, na podstawie których łatwo przeanalizować, które działania firmy są dobrze oceniane.

Leave a comment