Skip to content Skip to footer

Pozycjonowanie lokalne, oferta firm

Pozycjonowanie oferta to obecnie niezwykle popularny segment usług na rynku. Dzieje się tak dlatego, że w sieci można konkurować właśnie poprzez wyszukiwarkę. Konsumenci wciąż przede wszystkim w tym miejscu zaczynają zdobywać wiedzę o produktach czy firmach. Jedną z nowości ostatnich sezonów jest pozycjonowanie lokalne. Co to jest, jak działa i czy warto z niego korzystać?

Czym jest pozycjonowanie lokalne?

Pozycjonowanie firma – wpisując taką frazę w wyszukiwarkę Google, można obecnie zauważyć, że na pierwszych pozycjach pod reklamami wyświetlą się strony do firm z określonego miasta. Miejscowość, jakiej dotyczą wyniki, odnosi się do lokalizacji użytkownika wyszukiwarki. Jeśli więc ktoś jest z województwa mazowieckiego, na samym dole wyświetli się właśnie mazowieckie.

Pozycjonując się lokalnie, można dotrzeć ze swoją ofertą do klientów, którzy są zlokalizowani w pobliżu siedziby firmy bądź sklepu stacjonarnego. Dzięki temu można zaistnieć w świadomości odbiorcy, nawet jeśli przed wejściem do budynku nie ma wielkiego billboardu z napisem „Tu jesteśmy” i nazwa firmy. Teraz wystarczy mapa Google, by znaleźć firmę i łatwo do niej dojechać, niezależnie od tego, czy jest w centrum, czy na obrzeżach miasta.

Pozycjonując się lokalnie, trzeba dobrać odpowiednie frazy kluczowe. Zamiast np. „fryzjer” wybiera się „fryzjer Warszawa”. W ten sposób można dotrzeć do odbiorców, którzy będą faktycznie zainteresowani taką ofertą.

Czy opłaca się pozycjonować lokalnie?

Pozycjonowanie lokalne daje wiele wymiernych korzyści, ale tylko wtedy, gdy oferta firmy znajduje faktycznych nabywców w swoim rejonie. Co bowiem może dać pozycjonowanie lokalne, gdy okaże się, że zainteresowanie danym asortymentem jest znikome? Nawet pierwsze miejsce w wynikach wyszukiwania nic nie zmieni. Zatem przed planem zainwestowania swoich środków w takie działania warto się zorientować, jak duża jest konkurencja na rynku lokalnym i czy dana fraza cieszy się dużym powodzeniem.

Przeważnie jest to dobry sposób na szybkie wypromowanie się w sieci i uzyskanie wielu cennych opinii od ludzi, którzy mogą niemalże „dotknąć” firmy. Jest w ich sąsiedztwie, więc ich opinia ma duże znaczenie. Nierzadko, pozycjonując się lokalnie, można również promować się na cały kraj, ponieważ te frazy ogólne i lokalne często się pokrywają ze sobą.

Leave a comment