Skip to content Skip to footer

Czy warto zainwestować w nieruchomości?

Oszczędzanie czy zarabianie – dylemat każdego, kto chce pomnożyć swój majątek lub przynajmniej zabezpieczyć przyszłość własną i swoich bliskich. Szczerze mówiąc każda z tych form doprowadzi nas do posiadania większych środków, ale zarówno czas wzbogacenia się jak i stopa rentowności różnią się przy oszczędzaniu na tradycyjnej lokacie w porównaniu z inwestycją w nieruchomości.

Nieruchomości – dlaczego warto je posiadać?

Inwestowanie w nieruchomości zawsze jest intratne. No – prawie zawsze. Jak ktoś zakupi działki budowlane i nie sprawdzi, że w planie zagospodarowania obok jest umieszczony teren przyszłego zakładu utylizacji odpadów, to wiadomo jak to się skończy. Niemniej można z prawdopodobieństwem bliskim pewności założyć, że kupując nieruchomości inwestycyjne na Śląsku zyskamy zawsze. Czy będzie to małe mieszkanie pod wynajem, lokal biurowy lub inny pod działalność gospodarczą, ziemia w atrakcyjnej lokalizacji – żadna z tych inwestycji nie przyniesie straty. Przeciwnie – wysoka roczna stopa zysku oraz krótki czas zwrotu wkładu finansowego zapewnią bezpieczeństwo ekonomiczne inwestorowi.

Gdzie najlepiej inwestować?

Najlepsze miejsca pod inwestycje to albo tereny z wyjątkowo niskimi cenami nieruchomości, na których nie buduje się zbyt wielu nowych mieszkań czy lokali, albo przeciwnie – tereny wysoko zurbanizowane, gęsto zaludnione, na które wciąż przybywają chętni do osiedlenia się tymczasowego lub na stałe. Tak jest na Śląsku – w sercu przemysłowym Polski posiadanie nieruchomości przynosi duże zyski. Jeśli więc mamy nadmiar wolnych środków – przeznaczmy je na nieruchomości inwestycyjne na Śląsku.

Śląsk ze względu na wysokie uprzemysłowienie oraz doskonałe skomunikowanie drogowe, kolejowe i lotnicze jest bardzo atrakcyjnym regionem dla osób poszukujących miejsca na prowadzenie działalności gospodarczej – to również wielka szansa na duże zyski płynące z wynajmu lub odsprzedaży nieruchomości.

Jak inwestować w nieruchomości?

Aby inwestować w nieruchomości i utrzymywać się z zysku, jaki daje posiadanie owych, nie trzeba się na tym znać. Wystarczy zwrócić się do dobrej firmy pośredniczącej w zakupie nieruchomości inwestycyjnych na Śląsku i spokojnie obserwować systematyczny przyrost środków pieniężnych na naszych kontach. Warto zaznaczyć w tym miejscu, że aby zostać właścicielem nieruchomości na Śląsku wcale nie trzeba tu mieszkać i przebywać – zarząd nieruchomością może w naszym imieniu prowadzić wyspecjalizowane firma. Pomniejsza to wprawdzie nasze zyski, ale jest bardzo wygodne.

Rentowność rozumiana jako czas zwrotu kapitału włożonego w zakup nieruchomości lub jako stopa zysku rocznego zawsze wychodzi na plus, gdy porównujemy zwykłe lokaty z przychodami z nieruchomości. Zakupu nieruchomości można dokonywać również zaciągając kredyt bankowy. To bardzo korzystna forma inwestowania – nie angażujemy własnych środków a każda miesięczna spłata kredytu, której dokonujemy ze środków pochodzących z wynajmu jest naszym czystym zyskiem.

Leave a comment